یوسفعلی میرشکاک در کارگاه شعر دومین جشنواره طنز مکتوب، مرتبه طنز را از فلسفه بالاتر دانست و در قیاس شعر حافظ و قاآنی جوهره شعری قاآنی را ستود.
 

به گزارش خبرگزاری مهر، میرشکاک در این نشست مرتبه طنز را بالاتر از فلسفه دانست و گفت: وقتی می‌بینم برنارد شاو بیشتر از برتراند راسل، ولتر بیشتر از دکارت و عبید بیشتر از بسیاری از عرفا به بشریت خدمت کرده‌اند، بر این اعتقاد که مرتبه طنز از فاسفه بالاتر است راسخ‌تر می‌شوم.

این شاعر در ادامه، شعر و تفکر دو شاعر معروف شیراز،‌ حافظ و قاآنی را با یکدیگر مقایسه کرد و گفت: آنچه حافظ را ماندگار کرد‌ توجه او به معماری کلمات و ممارست دائم او بود وگرنه جوهر شعری قاآنی به مراتب از حافظ بیشتر است.

او با تاکید بر لزوم ممارست و پشتکار در طنز نویسی، از طنزپردازان خواست تا خود را درگیر پسند و سلیقه رسانه‌ها نکنند و در ازای آن به لطیفه‌ها، جوک‌ها و فکاهه‌های مردمی شکلی متعالی ببخشند و در این راه از زبانی استفاده کنند که به گفته نیما یوشیج گزمه‌ها از آن چیزی نفهمند.

کارگاه شعر دومین جشنواره طنز مکتوب دیروز در سالن شماره دو تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد. دومین جشنواره طنز مکتوب به کوشش دفتر طنز حوزه هنری 15 و 16 دی در تالار اندیشه حوزه هنری برپا می‌شود