کیم بیسینگر بازیگر هالیوودی در اعتراض به نوعی غذای کره ای که از گوشت سگ در آن استفاده می شود, به صف تظاهرکنندگان حامی حقوق حیوانات پیوست

تظاهرات بازیگر آمریکایی علیه غذای کره‌ای

خانم کیم بیسینگر، ستاره آمریکایی روز جمعه به صف تظاهرکنندگان حامی حقوق حیوانات پیوست تا اعتراض خود را در مقابل انجمن ملّی کره جنوبی علیه خوردن گوشت سگ اعلام کند.

بسیاری از کره ای‌ها در این روز‌های گرم سال، گوشت سگ و سوپ جوجه می‌خورند، زیرا بر این باورند که این غذا‌ها به تحمل گرما کمک می‌کند.

بیسینگر که با ایفای نقش در فیلم‌های دیگه «هیچوقت اینو نگو» (۱۹۸۳) و «بتمن» (۱۹۸۹) معروف شد، در مصاحبه با روزنامه «چوسون ایلبو» گفت: این یک رسم است، اما علیه حقوق حیوانات است.


سخنرانی کیم بیسینگر در بین معترضان

سخنرانی کیم بیسینگر در بین معترضان

سازمان تنظیم کننده این اعتراض با شعار «زیستن با حقوق حیوانات روی زمین» روز جمعه این تظاهرات را برگزار کرد، این تظاهرات در روز ۲۲ جولای مصادف با گرمترین روز سال در تقویم سنّتی کره برگزار شد.

اعضای این گروه حامی حقوق حیوانات یک تظاهرات در مخالفت با خوردن گوشت سگ را برگزار خواهند کرد، این گروه توانسته سگ‌هایی را که برای خورده شدن تربیت شده بودند را از کشته شدن نجات بدهد و به تظاهرات بیاورد.

حامیان حقوق حیوانات از چند سال پیش فعالیت‌های خود را علیه خوردن گوشت سگ آغاز کرده اند، محبوبیت خوردن گوشت سگ در میان جوانان کره‌ای کم‌تر شده است.

کره جنوبی در دهه‌های اخیر با انتقادات بسیاری درباره بد رفتاری با سگ‌ها و مصرف گوشت این حیوانات در برخی مناطق خود مواجه بود. تاریخچه مصرف گوشت این حیوانات در این کشور به دوران سه پادشاهی در سده اول میلادی در شبه جزیره کره باز می‌گردد.


حمل نمادین سگ های سوخته شده توسط  کیم بیسینگر

حمل نمادین سگ های سوخته شده توسط  کیم بیسینگر

آخرین نظرسنجی مؤسسه گالوپ نشان می‌دهد که ۷۰ درصد مردم کره جنوبی و جوانان مایل به خوردن گوشت سگ نیستند. نگهداری از سگ‌ها به عنوان حیوان خانگی طی سال‌های گذشته یکی از عوامل این تغییر دیدگاه در میان مردم کره جنوبی است.

نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد که از هر ۴ کره‌ای یک نفر از سگ‌ها به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کنند و در ماه نزدیک به ۹۰ دلار برای آن‌ها هزینه می‌کنند.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: tabnakbato.ir


 
 

پربیننده های این بخش

 
X