اقدام جالب بازیگر زن در مقابل مردانی که آنلاین آزار جنسی اش دادند
رانیا یوسف بازیگر سرشناس مصری عکس مردان 'آزارگر' را در توییترش منتشر کرد

بازیگر زنِ مصری عکس مردانِ آزارگر را منتشر کرد

رانیا یوسف، بازیگر سرشناس مصری تصویر چند مرد را در توییتر خود منتشر کرده و آن‌ها را متهم کرده که او را به صورت آنلاین آزار جنسی داده‌اند.

این اقدام رانیا یوسف در جهان عرب واکنش‌های گسترده‌ای به دنبال داشته است. مخصوصا که در دو هفته گذشته در کشور مصر جنبشی مردمی علیه آزار جنسی سایبری در حال شکل‌گیری و رشد بوده است.

رانیا یوسف می‌گوید مانند بسیاری از زنان در اینترنت هدف آزار و خشونت کلامی قرار دارد و روزانه تعداد زیادی پیام و ایمیل آزاردهنده دریافت می‌کند.

ماجرا در مصر دو هفته پیش آغاز شد. یک مرد جوان در این کشور متهم شده که در طول چند سال بیش از ۱۰۰ زن را به طور آنلاین آزار جنسی داده است. پلیس مصر مشغول رسیدگی به این اتهامات است.

رانیا یوسف در واکنش به آن ماجرا گفته بود که آزار زنان فقط مختص به این مرد نیست و شمار زیادی از زنان در فضای سایبری یا در خیابان با آزار جنسی و خشونت کلامی مواجه هستند.

او گفته بود "این مردان جوان فکر می‌کنند که پشت کامپیوتر قدرتمندترین‌ها هستند، اما چنین چیزی نیست. از کامپیوتر و موبایل کلمات آزاردهنده برای زنان می‌فرستند و همین اتفاق در محل کار و خیابان هم می‌افتد و هیچ عامل بازدارنده‌ای برای آنان وجود ندارد. "

رانیا یوسف، بیش از یک سال پیش به خاطر پوشیدن لباسی که در جریان جشنوار ه فیلم قاهره به تن داشت در دادگاه رسما به "هرزگی" متهم شد. اتهامی که از آن تبرئه شد.

رانیا یوسف در آن جشنواره یک لباس بلند مشکی توری به تن داشت. عکس‌های او جامعه سنتی مصر را خشمگین کرد هرچند او مدافعانی هم داشت که می‌گفتند یک زن باید برای انتخاب لباسش آزاد باشد.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: tabnakbato.ir