شباهت جالب بازیگر معروف به نفرتیتی ملکه زیبای مصر باستان
شباهت جالب بازیگر زن مصری به نفرتیتی ملکه زیبایی دوران مصر باستان, باعث شهرت وی شده است

شباهت بازیگر زن به نفرتیتی

سوسن بدر بازیگر مصری به نفرتیتی سینما شهرت دارد. در نقش‌های متنوع به ایفای نقش پرداخته و در آوریل سال 2021 به سن 64 سالگی خواهد رسید.

شهرت او بیش از هر چیزی به دلیل شباهت بی‌نظیرش به نفرتیتی ملکه مصر باستان است. عکس او به خاطر این شباهت در مجلات مختلف دنیا منتشر شده‌است.

سوسن بدر بازیگر محبوب در جهان عرب است. او نقش‌های مختلفی را در سینما و تلویزیون ایفا کرده و به محبوبیت بسیاری دست یافته‌است. او نخستین‌بار در دهه هشتاد میلادی با شرکت در تولید یک مستند انگلیسی خبرساز شد.

نام اصلی او «سوزان أحمد بدر الدين أبو طالب» است و در سالهای ابتدایی فعالیتش نام خود را به سوسن بدر تغییر داد. سوسن استعداد بازیگری را از مادرش «آمال سالم» به ارث برد. در جوانی وارد دانشکده علوم شد، آن را نیمه رها کرد و به دنبال علاقه‌اش بازیگری رفت و به دانشکده هنر پیوست.  

سوسن بدر 7 بار ازدواج کرد، همه ازدواج‌های او به طلاق انجامید. شوهر اول او اسامه ابوطالب، استاد موسسه هنر بود و ازدواج آنها 5 سال طول کشید و در این مدت تنها دخترش یاسمین را به دنیا آورد. وی پس از طلاق بار دیگر ازدواج کرد تا اینکه ششمین ازدواجش پس از 4 سال با جدایی پایان یافت، بنابراین برای هفتمین و آخرین بار با شاعر «سامه العلی» ازدواج کرد و ازدواج آنها بیش از 6 ماه طول نکشید.

از آنجا که او چهره‌ای شبیه ملکه‌های مصر باستان دارد، برای ایفای نقش ملکه نفرتیتی نامزد شد اما این فیلم هرگز ساخته نشد و از آن به بعد شباهتش به نفرتیتی مورد توجه قرار گرفت.  

سوسن بدر بعد از زلزله سال 1992 مصر محجبه شد اما پس از دو سال حجاب را کنار گذاشت.

شباهت به نفرتیتی باعث شده تا این بازیگر مصری در ژستهای مختلف با لباس‌های مصر باستان عکس بیندازد، همین موضوع به سوژه طنز کاربران فضای مجازی تبدیل شده است.

گفتنی است نِفِرتیتی یا نِفرتی‌تی همسر بزرگ سلطنتی همسر فرعون مصر آخناتون بود و به عنوان شریک سلطنت همسرش شناخته می‌شود. او به زیبایی شهره بود، وی پس از کشف مجسمه نیم تنه‌اش در ۱۹۱۲ در مصر به شهرت رسید.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: tabnakbato.ir