شاید بسیار سخت باشد که باور کنید در کره شمالی مردم به گوشی موبایل دسترسی داشته باشند زیرا ...

شاید بسیار سخت باشد که باور کنید در کره شمالی مردم به گوشی موبایل دسترسی داشته باشند زیرا این کشور یکی از ایزوله‌ترین مناطق دنیا است و بسیاری از فناوری‌ها در آن ممنوع اعلام شده است. ولی با این حال از سال 2008 اپراتور Koryolink اقدام به پوشش شبکه وایرلس در این کشور کرده است و تا به امروز حدود 1 میلیون نفر از امکانات آن استفاده می‌کنند. این رقم در سال 2010 حدود 300.000 نفر بوده است که این امر نشان دهنده گسترش سریع استفاده از موبایل در کره شمالی است. شاید تعداد 1 میلیون کاربر رقم بسیار زیادی به نظر نرسد ولی باید گفت در این کشور حقوق ماهیانه میانگین مردم حدود 15 دلار است در حالی که خرید یک تلفن همراه 400 دلار هزینه دارد و جمعیت کل این کشور نیز 24.5 میلیون نفر است و یعنی فقط 4 درصد از مردم به موبایل دسترسی دارند.

بعضی دیگر از افراد نیز خطر واردات غیر قانونی تلفن همراه را قبول و اقدام به وارد کردن موبایل از طریق کشور چین می‌کنند. مزیت این تلفن‌های همراه نسبت به اپراتور خود کشور کره شمالی تماس‌های بین المللی است. کاربرانی که دارای این تلفن‌ها هستند می‌توانند با رفتن در کنار مرزهای کره از طریق اپراتورهای کشور چین تماس‌های بین المللی برقرار کنند. در سوی دیگر ایجاد این نوع تماس‌ها از طریق اپراتور Koryolink مجاز نمی‌باشد زیرا دولت قصد دارد که از خروج هر گونه اطلاعاتی به خارج از کشور جلوگیری کند.
دسترسی به اینترنت نیز که کلا خارج از ذهن است! و در بهترین حالت بعضی از کاربران دارای دستگاه‌هایی هستند که می‌توانند به وسیله آن‌ها تصاویر یا ویدیوهای خود را ضبط کنند یا به انتقال اطلاعات از طریق حافظه‌های جانبی مشغول شوند. جالب‌تر است که بدانید اپراتور Koryolink در ابتدا تمامی شماره‌های خود را با عدد 1912 شروع می‌کرد زیرا تاریخ تولد رییس جمهور کره شمالی Kim Il-sung در این سال بوده است. البته بعد از مدتی به علت افزایش تقاضا این اپراتور مجبور شده پیش شماره 1913 را نیز به لیست سرویس خود اضافه کند.

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: titronline.ir

مطالب جالب دیگر:
حقایقی جالب درباره سید مهران مدیری که نمیدانستیم!!؟
رازهایی که مردان درمورد زنان باید بدانند!!
معجزه وحشتناک دستمال‌های مرطوب برروی دختر دانشجو!!
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده های این بخش

 
X