تحقیقات صورت گرفته توسط پژوهشگران انگلیسی نشان می‌دهد، ارتباط تنگاتنگی بین میزان درآمد مردان و نگرش آنها نسبت به برابری جنسیتی وجود دارد...
 تحقیقات صورت گرفته توسط پژوهشگران انگلیسی نشان می‌دهد، ارتباط تنگاتنگی بین میزان درآمد مردان و نگرش آنها نسبت به برابری جنسیتی وجود دارد.
بخش زیادی از کارهای منزل – حتی با درنظر گرفتن اشتغال زنان خارج از خانه – همچنان برعهده زنان است؛ یک باور رایج در بین برخی زنان درخصوص عدم مشارکت دادن مردان در کارهای منزل این است که آنها قادر به انجام کارهای خانه با یک استاندارد قابل قبول نیستند.


محققان دانشگاه وارویک در این پژوهش از 36 زن و 12 مرد متأهل که دست‌کم دارای یک فرزند زیر 14 سال هستند، درخصوص مشارکت در کارهای منزل سوال کردند.
نتایج بدست آمده نشان می‌دهد، سطح درآمد مردان با نگرش آنها به برابری جنسیتی در ارتباط است؛ براین اساس مردان ثروتمند کمتر از مردان دارای درآمد متوسط و پایین در کارهای منزل به همسر خود کمک می‌کنند.

دکتر «کلر لیونت» سرپرست تیم تحقیقاتی تأکید کرد: به نظر می‌رسد مردان با درآمد کمتر از احساس رضایت و شادی بیشتری در زمان انجام کارهای منزل برخوردار هستند؛ درعوض مردان با درآمد بالاتر تمایلی به مشارکت در کارهای منزل نداشته و ترجیح می‌دهند که برای این‌کار یک نظافتچی استخدام کنند.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: isna.ir

مطالب جالب دیگر:
عکس های آنا نعمتی از خودش در جشنواره امسال
روش وحشتناک یک پسر معتاد به اینترنت برای ترک اعتیادش: قطع کردن دست!!
مدل موی پیرمردی؛ مخصوص کودکان بی ادب!!! + عکس
چند سال عمر می‌کنید؟ کشف روشی علمی برای تعیین سن
کارتون روز: طلاق و کودکان!
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X