منظور از کاربری خانگی کارهایی است که بیشتر کاربران به ‌صورت روزمره انجام می‌دهند؛ مانند پخش فایل‌های چندرسانه‌ای، استفاده از اینترنت، بازی‌های سبک و کار با فایل‌های متنی....
منظور از کاربری خانگی کارهایی است که بیشتر کاربران به ‌صورت روزمره انجام می‌دهند؛ مانند پخش فایل‌های چندرسانه‌ای، استفاده از اینترنت، بازی‌های سبک و کار با فایل‌های متنی. این کاربران به سخت‌افزار قدرتمند نیازی ندارند و می‌توان با هزینه نسبتا پایین سیستمی تهیه کرد که جواب‌گوی نیازهای این افراد باشد.


پیشنهاد ما پردازندهسری A10-6800K AMD است که همراه سریع‌ترین کارت گرافیک یکپارچه (IGP) توان پردازش مناسبی دارد و بخوبی از پس کارهای سبک و متوسط بر‌می‌آید. با استفاده از هاردSSD با ظرفیت 60 گیگابایت و HDD Seagate Barracuda یک ترابایتی، همزمان هم سرعت بالا آمدن سیستم شما به‌صورت محسوسی افزایش پیدا می‌کند و هم از نظر فضای ذخیره اطلاعات به مشکل بر نخواهید خورد.


همچنین GA-F2A85X-D3H محصول گیگابایت بهترین مادربرد با امکانات کامل است که با قیمت حدود ۲۰۰ هزار تومان در این رده ارزان‌ترین محسوب می‌شود. در عین حال از قابلیت‌های بالا و مجموعه کاملی از پورت‌ها و خروجی‌ها برخوردار است و پهنای باند مناسب پورت‌های PCI آن، نصب یک کارت گرافیک جدا را کم‌هزینه‌تر می‌کند.

برای کاربران خانگی، کیس NZXT Source 210 Elite با قیمت مناسب و فضای معقولی که در اختیار کاربر قرار می‌دهد، یکی از بهترین گزینه‌هاست، در ضمن این کیس جای کافی برای نصب چند فن خنک‌کننده در قسمت‌های مختلف را دارد. با استفاده از منبع تغذیه Corsair CX500 می‌توانید از تمام ظرفیت پردازنده گرافیکی یکپارچه خود استفاده کنید و با پرداخت هزینه کم، از قابلیت‌های منبع تغذیه‌های گران‌تر نیز بهره ببرید.

برای پیشگیری از داغ کردن سیستم نیز می‌توانید از خنک‌کننده پردازنده Cooler Master Hyper212EVO استفاده کنید که با وجود ابعاد بزرگش که ممکن است جا دادن آن را در کیس مشکل کند، از توازن مناسبی بین قیمت و کارایی بهره می‌برد. همچنین به دلیل این‌که در آن هیچ جریان الکتریسیته‌ای وجود ندارد، می‌توان بدون ایجاد مشکل آن را به کیس متصل کرد. قدرت مناسب این خنک‌کننده به شما امکان می‌دهد بدون نگرانی آن را به دیواره کیس متصل کنید.

این سیستم با هزینه کمتر از 1.5 میلیون تومان در کنار توانایی مناسب برای انجام کاربردهای سبک، از ظرفیت خوبی برای به‌روزرسانی و اضافه کردن سخت‌افزار قدرتمند‌‌تر در آینده برخوردار بوده و گزینه مناسبی برای یک رایانه خانگی است.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: نشریه کلیک

مطالب جالب دیگر:
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X