در فضای مجازی ترفند ها و حقه های زیادی درمورد گوشی های هوشمند موبایل منتشر شده است اما می خواهیم ترفند هایی ساده و کاربردی را به شما معرفی کنیم.

ترفند های جالب در گوشی های موبایل هوشمند

طبق چیزهایی که در اینترنت وجود دارد شما می‌توانید با گوشی هوشمندتان پاپ‌کرن درست کنید، با یک موز گوشی را شارژ کنید، و برای 50٪ استفاده کمتر از باتری کد مخصوصی را وارد گوشی کنید. متاسفانه هر چیزی که در فضای آنلاین گفته می‌شود صحت ندارد و این سه مورد نیز از مواردی هستند که برای دست انداختن کاربران از آن استفاده می‌شود.

بر خلاف این سه مورد و موارد دیگر، حقه‌ هایی که ما قرار است در اینجا به شما بگوییم کار خواهند کرد. شاید بپرسید حقه در چه مورد؟ حقه ای که زندگی را برایتان آسان‌تر خواهد کرد. مثلاً وقتی که هیچ شارژری ندارید چطور گوشی خود را شارژ کنید. یا این‌که چطور از هر گوشی هوشمندی در ساحل در برابر شن یا آب محافظت کنیم.

این‌ها فقط قسمتی از حقه هایی است که قرار است یاد بگیرید. پس بگذارید به سراغ این حقه‌ها برویم.

کابل دارید ولی شارژر ندارید؟ از پورت USB تلویزیون استفاده کنید

می‌دانستید که خیلی از تلویزیون‌های جدید و دیگر وسایل در کنار‌ یا پشت‌شان پورت USB دارند؟ بله، و کاملاً قادرند که با ولتاژ 5 ولت‌شان گوشی شما را شارژ کنند. از این حقه می‌توانید زمانی که شارژر دیواری همراه‌تان نیست یا زمانی که به کشور دیگری رفته‌اید و تبدیل مورد نظر را ندارید استفاده کنید. فقط در نظر داشته باشید که ممکن است عکس‌های روی گوشی‌تان به راحتی توسط کسی که کنترل تلویزیون را در دست دارد قابل مشاهده باشد.

 

نوتیفیکیشن‌هایی بر اساس مکان‌تان دریافت کنید

در نظر بگیرید که هنگام استفاده از اتوبوس برای رفتن سر کار بتوانید چرت کوتاهی بزنید و از ایستگاه موردنظرتان نیز جا نمانید. خب، کاملاً‌ می‌توانید این کار را با استفاده از نوتیفیکیشن‌های بر اساس مکان انجام دهید. در iOS (سمت چپ تصویر) می‌توانید اپ Reminders را ببینید و در اندروید (سمت راست) می‌توانید از Google Keep استفاده کنید. نوتیفیکیشنی را تنظیم کنید که هنگامی که به نزدیکی محل مورد نظرتان رسیدید به شما هشدار دهد. فقط مطمئن شوید که GPS و سرویس‌های مکان‌تان فعال‌اند و به یاد داشته باشید که اگر زیر زمین هستید GPS با کمی مشکل کار خواهد کرد.

 

یاد بگیرید چگونه مکانی که در آن هستید را با دیگران به اشتراک بگذارید

برای بعضی از افراد آدرس دادن پشت تلفن کار بسیار سختی است. اگر یکی از این افراد هستید ممکن است دوست داشته باشید که یاد بگیرید چگونه مکان‌تان را ازطریق Google Maps یا Apple Maps به اشتراک بگذارید. هر دوی این سرویس‌ها به شما اجازه می‌دهند تا نقطه خاصی در نقشه را پین کنید و لینکی برای به اشتراک گذاشتن آن نقطه با دیگران دریافت کنید. یا اگر دوست دارید مکان‌تان را برای مدتی با دیگران به اشتراک بگذارید از Glympse استفاده کنید. اپی رایگان که به شما اجازه این کار را خواهد داد. دوباره حتماً مطمئن شوید که سرویس‌های مکان‌تان فعال باشند.

 

زیپ‌لاک‌ها دوست شما هستند

زیپ‌لاک‌ها استفاده‌های دیگری غیر از نگاه‌داری از مواد غذایی نیز دارند. دفعه بعدی که به ساحل می‌روید گوشی خود را در یکی از این پلاستیک‌ها قرار دهید تا از شن و آب محافظت شود.

 

یادداشت‌های تصویری

دفعه بعدی که به یک پارکینگ می‌روید از جای ماشین‌تان در پارکینگ عکس بگیرید. قبل از رفتن به فروشگاه از یخچال‌تان عکس بگیرید تا بدانید چه چیزهایی دارید و چه چیزهایی ندارید. وقتی در یک شهر یا کشور دیگر هستید از مکان‌های معروف اطراف‌تان عکس بگیرید تا اگر گم شدید بتوانید با نشان دادن آن‌ها به شخصی راهنمایی بگیرید.

 

برای افزایش صدای گوشی‌تان آن را در یک لیوان بگذارید

دفعه بعدی که از گوشی‌تان برای پخش موسیقی استفاده می‌کنید آن را در یک لیوان شیشه‌ای یا فنجان بگذارید. طنینی که توسط لیوان ایجاد می‌شود باعث افزایش صدای گوشی‌تان خواهد شد.

 

از گوشی‌تان به عنوان چراغ‌قوه یا چراغ شب استفاده کنید

دوربین گوشی‌تان می‌تواند یک چراغ قوه فوق‌العاده باشد. می‌توانید یک اپ چراغ قوه دانلود کنید یا از دکمه نور فلش خود گوشی استفاده کنید. برای تبدیل نور فلش به نوری ملایم برای شب، بطری پر از آبی را روی LED قرار دهید. این کار تمرکز نور را کاهش می‌دهد و تابشی نرم‌تر و لذت‌بخش را برایتان فراهم می‌کند.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: yjc.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده های این بخش

 
X