تتت

استفان هاوكينگ از محققان خواست بدنبال ارتباط با موجودات بیگانه نباشند چرا که آنها ممکن است زمین و بشر را نابود کنند.

درخواست استفان هاوكينگ برای عدم ارتباط با موجودات بیگانه

زمانی که موضوع تمدن‌های بیگانه و هوشمند مطرح می شود،‌اولین پرسشی که پیش می‌آید نحوه یافتن آنها است و اینکه کجا می‌توان آنها را یافت؟

اما استفان هاوكينگ فيزيكدان مشهور بريتانيايی معتقد است به جای پاسخ دادن به اين پرسش‌ها، به طور كلی تلاش برای ارتباط برقرار كردن با اين تمدن‌ها بايد متوقف شوند زيرا دستيابی به تمدنی پيشرفته‌تر از تمدن بشر می تواند بشريت و زمين را در موقعيتی خطرناك قرار دهد.

هاوكينگ در فيلمی جديد و آنلاين به نام "محبوب‌ترين مكان‌های استفان هاوكينگ" كه در آن وی درون فضاپيمايی ديده می شود كه قصد دارد به كمك آن محبوب‌ترين مكان‌ها در جهان را معرفی كند،‌ اين سخنان را مطرح كرده‌است.

وی در اين فيلم می گويد هرقدر مسن‌تر می شوم بيشتر اطمينان پيدا می كنم كه بشر در جهان تنها نيست. پس از يك عمر كنجكاوی،‌ اكنون هدايت پروژه‌ای جهانی براي يافتن حقايق را به عهده دارم، پروژه Breakthrough Listen به اسكن و بررسی ميليون‌ها ستاره نزديك به زمين خواهد پرداخت تا شايد نشانه‌ای از حيات در آنها بيابد،‌شايد روزی سيگنالی از سياره‌ای مانند گيليس 832c دريافت كنيم،‌اما بايد در پاسخ دادن با احتياط عمل كنيم.

باوجود اينكه هاوكينگ در تلاشی بی سابقه براي يافتن حيات هوشمند در جهان نقشی كليدی دارد، اما در عين حال وی يكی از منتقدان اصلی ارتباط برقرار كردن با آنها است، عملی كه به گفته هاوكينگ می تواند بشر را در آستانه نابودی قرار دهد زيرا به گفته وی يك تمدن بيگانه ممكن است زمين و ساكنانش را متخاصم،‌ ضعيف و مناسب برای تسخير كردن ببيند. در چنين شرايطی اين تمدن‌ها كه بسيار قدرتمند‌تر از انسان هستند، همان اندازه به اننسان توجه خواهند كرد كه انسان به باكتری ها توجه می كند.

هشدارهای هاوكينگ در اين فرضيه ريشه دارند كه يك تمدن بيگانه، به ويژه تمدنی كه بتواند سيگنال‌های ارسالی انسان را رديابی كرده و موقعيت زمين را بيابد، ميلياردها سال از ما پيشرفته‌تر است و همين موضوع بشر را به هدفی آسان برای نابودی تبديل خواهد‌كرد.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: hamshahrionline.ir


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X