تتت

باید منتظر موبایل آیفون 8 باشیم چرا که این گوشی با تمام آیفون های قبلی متفاوت تر و خاص تر خواهد بود.

گوشی آیفون 8 چه ویژگی هایی دارد؟

اپل برای آیفونی که قرار است در سال 2017 راهی بازار کند، طراحی کاملاً متفاوتی در نظر گرفته است، بدنه شیشه ای، صفحه نمایش اولد بدون لبه که شامل سنسور اثر انگشت تاچآیدی و دوربین جلوی یکپارچه با صفحه نمایش می شود. آیفون جدید ممکن است در کنار آیفون های 4.7 و 5.5 اینچی آپگرید شده فروخته شود.

ویژگی های موردانتظار آیفون 8:

•    صفحه نمایش اولد (OLED)
•    پردازنده A11 پرسرعت تر
•    بدنه شیشه ای
•    صفحه نمایش بدون لبه
•    دوربین و تاچآیدی یکپارچه با صفحه
•    عدم وجود دکمه هوم
•    شارژ بی سیم
•    سه مدل (مدل اولد و دو مدل استاندارد)

سال 2017 دهمین سال تولدآیفون است و اپل برای جشن گرفتن آن نقشه های بزرگی دارد. کمتر از یک سال به معرفی آیفون 8 باقی مانده، ولی به خاطر نقشه های جاه طلبانه اپل برای این دستگاه، انواع و اقسام گمانه زنی ها و شایعات در مورد ویژگی هایبینظیر شنیده می شود. شایعات مبنی بر آن هستند که اپل قرار است تغییری اساسی و رادیکال در طراحی گوشی آیفون جدید خود اعمال کند و صفحه نمایش را لب به لب کرده و بخش هایی که قبلاً سنسور تاچ آیدی اثر انگشت و دوربین جلو قرار داشتند را بردارد.
 
در عوض قرار است تاچ آیدی و دوربین مستقیماً داخل صفحه نمایش تعبیه شوند و این بدان معناست که دکمه هوم وجود نخواهد داشت. جانی آیو سالها بود که می خواست آیفونی معرفی کند که شبیه به یک صفحه شیشه ای یکپارچه است و شاید سال 2017 سال تحقق این رویا باشد.

با این طراحی، صفحه نمایش کل صفحه جلویی آیفون را خواهد گرفت، ولی مشخص نیست که آیا صفحه نمایش قرار است بزرگتر شود تا با آیفون هم اندازه شود یا آیفون کوچکتر خواهد شد تا با صفحه نمایش هم اندازه شود،
 
ولی شایعات مبنی بر آن هستند که اپل از صفحه نمایش 5.5 اینچی یا بزرگتر استفاده خواهد کرد. گفته می شود که خود صفحه از اولد انعطاف پذیر خواهد بود و نه ال سی دی و همین موضوع اپل را بر آن می دارد که دستگاهی باریک تر معرفی کند که شارژ کمتری مصرف کرده و تصویری بهتر با نسبت کنتراست بالاتر و رنگ های نزدیک تر به واقعیت بدهد. همچنین ممکن است این آیفون لبه هایی داشته باشد که تا حدودی از هر دو طرف گرد هستند، ولی شنیده ها در این مورد مبهم هستند.

در مورد بدنه نیز شنیده ها حاکی از آن هستند که اپل بالاخره می خواهد آلومینیومی که در آیفون ها 5، 5اس، 6، 6اس و اس ای استفاده می کرد را کنار گذاشته و از بدنه شیشه ای مشابه آنچه در آیفون 4 بکار برده بود، استفاده کند. حداقل یکی از مدل های آیفونی که در سال 2017 می آید بدنه شیشه ای خواهد داشت و آنطور که مینگ-چی کوئو تحلیلگر می گوید، این شیشه به دور فریم (اسکلت) آلومینیومی یا فولادی ساخته خواهد شد.

انتظار می رود که داخل آیفون 8 یک چیپ A11 ده نانومتری تعبیه شود که هم سریعتر و هم کاراتر است و همچنین ویژگی های شارژ بی سیم دور برد و اسکن مردمک چشم یا صورت نیز جزو ضمایم بیومتریک آن خواهند بود.
می گویند اپل در نظر دارد که آیفون 8 اولد با انحنای دوگانه را به عنوان مدل "پریمیوم" خود معرفی کند که احتمالاً در کنار مدل های تخت استاندارد با صفحه نمایش 4.7 اینچی و 5.5 اینچی فروخته خواهد شد.
آیفون 8 هنوز در حال ساخت است و احتمالاً پائیز 2017 معرفی خواهد شد و طی ماه های قبل از معرفی، بدون شک در مورد ویژگی های فنی آن بیشتر خواهیم شنید.

آیفون 8 نامی آزمایشی برای این دستگاه است و هنوز اپل آن را تأیید نکرده است، ولی به نظر می رسد که منطقی ترین انتخاب برای این آپدیت اساسی باشد. هنوز این احتمال هست که اپل نام دیگری برای آن انتخاب کند یا سال 2017 سالی باشد که روند نامگذاری عددی آیفون کاملاً کنار گذاشته شود.
 
می گویند اپل می خواهد برای سال 2017 در کل سه مدل آیفون تولید کند، بنابراین نامگذاری آنها نیز ممکن است عوض شود.
گفته می شود که کار بر روی آیفون سال 2017 در رژیم صهیونیستی انجام می شود و گزارش های کارمندان آن نشان می دهد که آنها این دستگاه را "آیفون 8" می نامند، ولی هنوز هم معلوم نیست که آیا این نام رسمی این دستگاه خواهد بود یا خیر.


پردازنده آیفون 8

TSMC طراحی چیپ A11 روی پردازنده ده نانومتری را شروع کرده و اولین مراحل طراحی آن را کامل کرده و قرار است این طراحی برای دستگاه سال 2017 آماده شود. مدارک و گواهینامه های پردازنده ده نانومتری تا اواخر سال 2016 گرفته می شوند و اولین چیپ های ده نانومتری در سه ماهه اول سال 2017 برای تأیید برای اپل ارسال خواهند شد.

چیپ A11 مانند تمام چیپ های اپل سریعتر و کاراتر از مدل های قبلی بوده و از آنها کوچکتر خواهد بود.

شارژ بی سیم

اپل در حال کار بر روی فناوری شارژ بی سیم دور برد است که می گویند در آیفون های سال 2017 پیاده سازی می شود. شارژ بی سیم دور برد از بسیاری از روش های شارژ بی سیم موجود عالی تر و بهتر است زیرا لازم نیست دستگاه به منبع شارژ نزدیک باشد.
قبل از پیاده سازی این فناوری هنوز موانعی مانند از دست رفتن کارایی انتقال انرژی وجود دارد که زمانی رخ می دهد که فاصله بین فرستنده و گیرنده افزایش می یابد. این موجب می شود که باتری ها از منبع شارژ دور شوند و عمل شارژ شدن کندتر صورت بگیرد.

اپل در ماه های اخیر مهندسینی با تخصص شارژ بی سیم استخدام کرده و این نشان می دهد که ویژگی شارژ بی سیم می تواند یکی از ویژگی های جدید آیفون باشد. در سال 2016 و با آیفون 7 شاهد بودیم که جک هدفون حذف شد و پورت لایتنینگ حالا کارکردهای متعددی دارد، پس منطقی به نظر می رسد که آیفون سال 2017 قابلیت شارژ بی سیم داشته باشد.

قطعاً در ماه های آینده و قبل از معرفی آیفون 8 چیزهای بیشتری درباره نقشه های اپل در مورد شارژ بی سیم آیفون خواهیم شنید و تصویر واضح تری از نحوه عملکرد آن خواهیم داشت.

ویژگی های دیگر آیفون 8

به گفته مینگ-چی کوئو، تحلیلگر KGI Securities که اغلب پیش بینی هایش در مورد نقشه های اپل صحیح از آب در می آید، آیفون 8 ممکن است ویژگی های بیومتریک پیشرفته تری مانند اسکن مردمک چشم یا صورت داشته باشد. کوئو توضیح بیشتری درباره ویژگی های بیومتریک نداده، ولی ظاهراً این ویژگی ها جای روش های قبلی برای دسترسی به آیفون را می گیرند یا لایه های محافظتی بیشتری به آن اضافه می کنند.

گزارش هایی که از زنجیره عرضه آسیایی رسیده نشان می دهد که اپل در حال کار کردن بر روی ویژگی اسکن مردمک چشم (عنبیه) است، ولی یک شایعه دیگر می گوید که این ویژگی تا سال 2018 آماده نخواهد شد، بنابراین این شک و تردید وجود دارد که اسکن مردمک چشم در آیفون سال 2017 وجود خواهد داشت یا خیر.

می گویند اپل چیپ های اسکن مردمک چشم را از عرضه کننده تایوانی Xintec تهیه می کند و این کمپانی در نظر دارد که تولید انبود این قطعه را در سال 2017 آغاز کند.
به گزارش وبسایت ژاپنی Nikkei، موتور تپتیک ارتقا یافته یکی دیگر از ویژگی هایی است که ممکن است در آیفون 8 وجود داشته باشد. می گویند اپل در حال کار بر روی یک «موتور با عملکرد بالا» است که می تواند ویبره های قابل لمس پیچیده تری ایجاد کند.

چنین موتوری احتمالاً برای آیفون بعدی لازم خواهد بود اگر اپل واقعاً می خواهد دکمه هوم را از گوشی خود حذف کند. بازخورد لامسه ای می تواند ویبره هایی ارائه دهد که نشان دهنده چیزهایی مانند از قفل درآوردن آیفون و تأیید پرداخت تاچ آیدی باشند، دو ویژگی که در حال حاضر به دکمه هوم فیزیکی آیفون بستگی دارند.

تحلیلگر KGI Securities بر این باور است که دوربین با لنز دوگانه که در آیفون 7 پلاس 5.5 اینچی معرفی شده، مجدداً ویژگی اختصاصی مدل های درجه یک آیفون سال 2017 خواهد بود. این یعنی ویژگی دوربین با لنز دوگانه فقط برای آیفون 8 پلاس موجود خواهد بود که این مطلب نیز تأیید می کند که اپل می خواهد آیفون بعدی را نیز در دو سایز متفاوت ارائه کند.

او پیش بینی می کند که مدل های آینده دارای قابلیت پایدارسازی اپتیکال تصویر (OIS) برای لنزهای تله فوتو و زاویه باز خواهند بود. در آیفون 7 پلاس فقط لنز زاویه باز دارای OIS است.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: bartarinha.ir


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X