قصد داریم شما را با هفت نکته جالب درباره کشور هلند آشنا کنیم که باعث می شود این کشور متمایز با سایر کشورها باشد

نکاتی درباره کشور هلند

کشور هلند همواره به دلیل پروژه های بلندپروازانه و جاه طلبانه خود، تعجب و حیرت مردم سراسر جهان را برانگیخته است. این کشور هم اکنون هفت پروژه را دنبال می کند. در این گزارش با آنها آشنا خواهید شد.
 
هلند تنها کشوری که حیوانات ولگرد ندارد

به تازگی کشور هلند رسما اعلام کرد، در این کشور سگ یا گربه ولگرد در خیابان هایش وجود ندارد. دولت هلند جمع آوری حیوانات را به گونه ای مدیریت کرد که هیچ گونه آسیبی به حیوانات نرسید. مشخصا در راستای اطمینان از رعایت حقوق سگ ها، مسئولین  زیربط در کشور هلند، قوانین سفت و سختی را علیه تجاوز به حقوق حیوانات وضع کرده اند. هلندی ها به کارگیری حیوانات در سیرک ها را ممنوع اعلام کرده اند؛ بر پایه این قانون، سلامتی حیوانات از سرگرمی مردم مهمتر است.

 
نخستین خط  تولید دوچرخه های خورشیدی در هلند

این پروژه Slaroad نام دارد و نتیجه همکاری دولت، بخش خصوصی و مراکز آکادمیک کشور هلند است. بخش اول مسیر در سال ۲۰۱۵ میلادی افتتاح شد. طول آن فقط ۱۰۰ متر است؛ و آغازی برای دستیابی به موفقیت های بزرگ در پروژه های ساخت جاده در آینده است. ایده اصلی پروژه این است که انرژی خورشیدی که از جاده ها حاصل می شود، برای روشن کردن خیابان ها و شارژ وسایل نقلیه الکتریکی استفاده شود.

 
نقاط شارژ خودروهای برقی در فاصله ۵۰ متری از هم

یکی از نقاط قوت هلند، سیستم حمل و نقل پایدار آن است. به همین دلیل، در تلاش برای متوقف کردن استفاده از وسایل نقلیه گازسوز هستند. بسیاری از نقاط شارژ برای شهروندانی باز شده که ماشین های برقی سوار می شوند.

 
این شهر ماشین ندارد

شهر هوتن هلند، یکی از امن ترین مناطق جهان است. در آغاز سال ۱۹۸۰ میلادی، چهار هزار شهروند این شهر کوچک تصمیم گرفتند تا یکدیگر را به دوچرخه سواری به جای سوار شدن به ماشین تشویق کنند. کم کم همه شهروندان به دوچرخه سوار شدن عادت کردند و این مکان به شهر دوچرخه ها تبدیل شد.

 
مقامات هلند، خواستار ممنوعیت استفاده از اتومبیل های بنزینی

بنزین و اتومبیل های دیزلی، تنها تا پایان سال ۲۰۲۵ در هلند خواهند بود و نه بیشتر. علاوه بر این، صاحبان خودروهای با سوخت های جایگزین از پرداخت مالیات وسایل نقلیه موتوری خصوصی معاف هستند. در نتیجه، اتومبیل های سازگار با طبیعت نیز در هلند ۱۵ هزار یورو ارزان تر شده اند.

 
کمبود زندانی و بسته شدن زندان ها

از مدت ها پیش کشور هلند شروع به اقداماتی جدی به منظور کاهش جرم و جنایت کرد. نتایج آنها موفقیت آمیز بود. به علت کمبود زندانیان از سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون، ۱۹ زندان در هلند بسته شد. بنا بر گزارش های اخیر، میزان متوسط زندانی های هلند ۱۶۳ از هر صدهزار تن است.

 
ساخت گذرگاه هایی برای  عبور حیوانات جنگل

یکی دیگر از اقدامات در این کشور، ساخت گذرگاه هایی برای حیوانات جنگل است. حیوانات از طریق این گذرگاه ها به راحتی از یک نقطه جنگل به نقطه دیگر آن نقل مکان می کنند.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: tabnakbato.ir


 
 

پربیننده های این بخش

 
X