تتت

ساخت ربات های قاتل توسط کشور امریکا واکنش های متعددی را به همراه داشته و کشورهای زیادی خواهان پایان دادن به تلاش های امریکا برای ساخت بیشتر این ربات ها هستند.

ساخت ربات های قاتل توسط امریکا

بر اساس گزارش‌ها، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب امریکا، در دوران ریاست‌جمهوری خود باید دربارۀ ساخت سلاح‌های پیشرفته و مرگباری چون روبات‌های قاتل تصمیم‌گیری کند.

نشریۀ پولیتیکو گزارش داد تلاش برای ساخت اینگونه سلاح‌ها یادآور داستان‌های علمی‌تخیلی است اما با پیشرفت‌های چشمگیری که در حوزۀ هوش مصنوعی حاصل شده، تولید ماشین‌هایی که مرگ یا زندگی انسان‌ها در گرو تصمیم‌ آن‌هاست، وارد مرحلۀ جدیدی شده است.

طراحان تجهیزات نظامی امریکا روی ساخت ماشین‌های مرگباری که خود هدفشان را انتخاب می‌کنند، متمرکز شده‌اند. هدف این کار گسترش و تولید انبوه سلاح‌های بسیار هوشمند، از جمله موشک‌های نقطه‌زن و وسایل هدایت‌شونده از راه دور، است.
ارتش امریکا پیش از این پهپادهای قاتلی را که به نرم‌افزارهای تشخیص چهره مجهز شده و قادرند نیروهای دشمن را شناسایی و به اختیار خود هدف‌گیری کنند، آزمایش کرده است.

 

یک نمونه ربات قاتل

یک نمونه ربات قاتل

 

گروه‌های حقوق بشری دربارۀ ساخت «روبات‌های آدم‌کش» که می‌توانند بدون توجه به قوانین بین‌الملل مردم را به قتل برسانند، هشدار داده‌اند.
بر اساس اعلام این گروه‌ها، اگر این سلاح‌ها به طور گسترده در نقاط جنگ‌زده مستقر شوند، محدود کردن استفاده از آن‌ها تقریباً غیرممکن خواهد شد.

در همین حال، 9 نفر از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان امریکا خواهان ممنوعیت توسعه و استفاده از این نوع فناوری مرگبار شده‌اند.
آن‌ها در نامه‌ای به جان کری و اشتون کارتر، وزرای خارجه و دفاع امریکا، اعلام کردند روبات‌های آدم‌کش «صرفاً سلاحی جدید در اسلحه‌خانه‌های جهان نیستند بلکه در واقع روشی جدید در شیوۀ جنگ‌آوری هستند.»

دست‌کم 19 کشور از جمله پاکستان، مکزیک، زیمبابوه و کوبا به علاوۀ واتیکان به همراه دیده‌بان حقوق بشر از پنتاگون خواسته‌اند ساخت و توسعۀ چنین ماشین‌های مرگباری را متوقف کند .


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: presstv.ir


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X