تتت

براساس پیش بینی های صورت گرفته گوشی های تولید شده در سال 2017 از گوشی های سال 2016 سریعتر بوده و تفاوت هایی خواهند داشت.

تفاوت های گوشی های 2017 با 2016

کوچک‌تر، سریع‌تر و کم‌مصرف کردن باتری؛ ویژگی‌های اصلی جدیدترین تراشه کمپانی کوآلکوم است که قرار است روز 6 ژانویه رونمایی رسمی شده و پرچم‌داران گوشی‌های هوشمند 2017 به آن مجهز شوند.

تراشه اسنپ دراگون 835 با معماری 10 نانومتری و نصب 3 میلیارد ترانزیستور طراحی و ساخته‌شده است و 30 درصد کوچک‌تر، 27 درصد سریع‌تر و 40 درصد مصرف کمتر انرژی را در مقایسه با مدل 820 در کارنامه فنی خود به ثبت رسانده است.

بنابراین سازندگان گوشی‌های هوشمند در سال 2017 قادر به ساخت گوشی‌های کوچک‌تر و سبک‌تر باقابلیت بیشتر خواهند بود.
همچنین تراشه جدید 835 در بخش شارژ گوشی، عمر باتری، قابلیت‌های دوربین، اتصالات و امنیت نیز توسعه پیداکرده است تا جایی که مدت مکالمه را به یک روز می‌توان افزایش داد، 5 روز موسیقی گوش داد، 7 ساعت ویدئوی 4K تماشا کرد و با 5 دقیقه شارژ 5 ساعت به باتری حیات مجدد داد.

البته هر سازنده‌ای بسته به مدل گوشی اندرویدی می‌تواند این قابلیت‌ها را با تریک نرم‌افزاری کم‌وزیاد کند (شبیه کاری که سامسونگ در نوت 7 کرد و شارژ سریع باعث دردسر شد!)
در بخش واقعیت مجازی / VR اسنپ دراگون 835 قابلیت‌های بیشتری پیداکرده تا جایی که 25 درصد سریع‌تر تصاویر سه بعدی را رندر کرده و 60 برابر بیشتر از اسنپ دراگون 820 رنگ در نمایشگر را قدرت و شفافیت می‌بخشد. همچنین فناوری صوتی DSD را پشتیبانی کرده و تأخیر motion-to-photon را تا 20 درصد کمتر کرده است.

در بخش دوربین نیز EIS 3.0 را پیاده‌سازی کرده تا روی ویدئوهای 4K ویژگی «لرزه کاه» و پایداری تصویری را بیشتر کند. اتوفوکوس هیبریدی، آشکارگی نوری و هندل کردن دوآل لنز را در کنار پلتفرم Clear Sight به ارمغان آورده است.
مودم نصب‌شده در تراشه 835 به X16 LTE مجهز شده و سرعت نسل چهارم را تا 10 برابر افزایش داده است.

با استفاده از فناوری و پلتفرم Haven  امنیت سه لایه‌ای را برای تراشه تعریف کرده و به همین خاطر تراشه‌های جدید امن تر از قبل خواهند بود.

درنهایت گوشی‌های مجهز به پردازنده جدید به‌کلی با گوشی‌های 2016 فرق خواهند داشت.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X