تازه های بیشتر بدانیم

شرکت ارتباطات سیار ایران در اطلاعیه ای در خصوص استفاده از نرم افزارهای غیر اورجینال، دانلود از سایت‌های غیر معتبر، نصب نبودن آنتی ویروس و عدم بروزرسانی آن و تماس با شماره های مشکوک و ناشناس هشدار داد.

نکات مهم برای ایمنی تلفن همراه

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در پی تماس های مشترکین با مرکز تماس این اپراتور و بیان مشکلات مربوط به تلفن همراه، همراه اول نکات لازم را در خصوص لزوم استفاده از نرم افزارهای اورجینال، عدم دانلود از سایت های غیر مرتبط، نصب آنتی ویروس و بروز رسانی آن و عدم تماس با شماره های ناشناس و مشکوک، اطلاع رسانی کرد.

• استفاده از نرم افزارهای اورجینال

استفاده از برنامه ‌ها و نرم‌ افزارهای غیر اورجینال می ‌تواند مشكلات فراوانی را برای صاحبان گوشی‌ های هوشمند همراه به دنبال داشته باشد. توجه داشته باشید كه امكان كپی ‌برداری از روی نرم‌افزارها و برنامه‌ های اورجینال وجود دارد كه ممكن است این برنامه ‌ها مخرب بوده و منجر به آلوده‌‌ سازی گوشی‌ های هوشمند همراه شوند. لذا جهت دانلود و نصب هر گونه برنامه‌ و نرم ‌افزار بر روی گوشی‌ های خود، حتماً به اصل بودن آن‌ها دقت کنید. لازم به ذكر است این موضوع با عناوین«نكات ایمنی در خصوص نصب برنامك بر روی تلفن همراه» و «آشنایی با بدافزارهای شایع موبایل» توسط تیم MCI-CERT تدوین و در سایت همراه اول، بخش cert.mci.ir جهت بهره برداری، اطلاع رسانی شده است.

• عدم دانلود از سایت‌های غیر معتبر

با توجه به ایجاد مشكلات فراوان برای كاربران گوشی‌ های هوشمند همراه در خصوص دانلود و نصب برنامه ‌های كاربردی از طریق منابع نامعتبر، یادآور می‌ شود برای دانلود نرم ‌افزارهای مورد نیاز بر روی گوشی تلفن همراه فقط از طریق منابع شناخته شده و قابل اعتماد اقدام کنید. دانلود و نصب این اپلیكیشن‌ ها از طریق كانال‌ های شبكه ‌های اجتماعی و سایر منابع ناشناس می‌ تواند خطر آلودگی تلفن های همراه را در پی داشته باشد. لازم به ذكر است این موضوع با عناوین «نكات ایمنی در خصوص نصب برنامك بر روی تلفن همراه» و «آشنایی با بدافزارهای شایع موبایل» توسط تیم MCI-CERT تدوین و در سایت همراه اول، بخش cert.mci.ir جهت بهره برداری، ارائه شده است.

• نصب آنتی ویروس و به روزرسانی آن

از آنجا كه در سال ‌های اخیر شیوع گسترده انواع بدافزارها و ویروس‌ ها بر روی گوشی‌ های هوشمند همراه منجر به ایجاد مشكلات فراوانی برای صاحبان این گوشی ‌ها شده است، لذا نصب برنامه ‌های آنتی ‌ویروس یكی از كارهای ضروری جهت جلوگیری از آلوده شدن گوشی و انتشار برنامه‌ های مخرب است. همچنین در استفاده از این برنامه‌ ها توجه داشته باشید كه همواره از برنامه ‌های آنتی ‌ویروس معتبر استفاده کرده و مرتباً با انجام به ‌روزرسانی برای این برنامه ‌ها از انجام پروسه صحیح ویروس‌ یابی بر روی گوشی خود اطمینان حاصل کنید. لازم به ذكر است این موضوع با عناوین «باج‌افزار اندرویدی Double locker» و«آشنایی با بدافزارهای شایع موبایل» توسط تیم MCI-CERT تدوین و در سایت همراه اول، بخش cert.mci.ir جهت بهره برداری ارائه شده است.

• عدم تماس با شماره های مشكوك و ناشناس

در پی بروز مشكلاتی كه اخیراً با نام "Wangiri Fraud" برای اپراتورها به وجود آمده است، مهاجمان از طریق شماره ‌های ویژه (premium) اقدام به ایجاد تماس بی‌پاسخ (Missed Call) برای افراد کرده و قربانی در صورت تماس با این شماره‌ ها (Call back)، متحمل پرداخت هزینه‌ های بالایی خواهد شد. لذا در صورت مشاهده تماس بی ‌پاسخ از سوی شماره‏ های بین‌ المللی ناآشنا و نامتعارف، از برقراری تماس مجدد با آن ‌ها جدا خودداری کنید. آگاهی‌ رسانی مرتبط با این موضوع توسط تیم MCI-CERTتدوین و در سایت همراه اول، بخش"https://mci.ir/sucpicious-calls-fa" و با عنوان «با شماره‏ های بین ‌المللی از دست رفته مشكوك تماس حاصل نكنید!» قرار داده شده است.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir


 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


 

X