براساس تحقیقات صورت گرفته, زنان و مردان در سنین خاصی به یک سبک خاص موسیقی علاقمند می شوند

آقایان و خانم ها در این سنین شیفته سبک خاصی از موسیقی می شوند!

تحلیلگران مجله نیویورک تایمز با بررسی داده های اپلیکیشن اسپاتیفای دریافتند آهنگ هایی که در دوره نوجوانی گوش داده ایم، به نوعی سلیقه موسیقایی ما را در دوران بزرگسالی شکل می دهد.

بر اساس این بررسی، مهمترین دوره شکل گیری سلیقه موسیقایی برای آقایان سنین بین 13 تا 16 سالگی است. نتیجه بررسی ها، متوسط سن 14 سالگی را برای مردها به عنوان تاثیرگذارترین دوره از حیث علاقه به سبک های خاصی از موسیقی عنوان کرده است، به طوری که در این سن ممکن است یک نوجوان برای اولین بار به یک آهنگ یا انواع خاصی از موسیقی علاقه بسیاری پیدا کند.

از طرف دیگر، این دوره برای خانم ها بین ۱۱ تا ۱۴ سالگی است. بر اساس نتایج بررسی های نیویورک تایمز، زنان به احتمال قوی در سن ۱۳ سالگی لذت گوش دادن به آهنگ محبوب خود را تجربه می کنند.

همچنین نتایج بررسی نشان داد که شرایط محیطی و بیولوژیکی دوران کودکی تاثیر بیشتری در شکل گیری سلیقه موسیقایی خانم ها داشته و مهمترین دوره، پایان بلوغ است.

تحلیلگران روزنامه نیویورک تایمز برای انجام تحقیقاتشان، پرطرفدارترین آهنگ های مربوط به سال های 1960 تا 2000 را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. آنان دریافتند آهنگ Creep ساخته گروه آمریکایی Radiohead بین مردان 38 ساله از لحاظ محبوبیت در جایگاه 164 قرار دارد. این افراد زمانی که آهنگ «کریپ» منتشر شد، یعنی سال 1993 به طور متوسط 14 سال داشتند. همین آهنگ برای مردانی که 10 سال زودتر یا 10 سال دیرتر به دنیا آمده اند، محبوبیت چندانی ندارد.

از سوی دیگر، آهنگ Just Like Heaven که سال 1987 از سوی گروه راک انگلیسی The Cure به دنیای موسیقی معرفی شد، در میان زنان 41 ساله یعنی خانم هایی که در زمان انتشار آهنگ 11 ساله بودند، بسیار محبوب است.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: click.ir


 
 

پربیننده های این بخش

 
X