هرچند این روزها سازندگان گوشی درگیر ناچ / Notch یا شکاف بالای اسکرین هستند، اما ال جی ثبت اختراعی کرده است که این مشکل را برای همیشه حل خواهد کرد.

اختراع نمایشگر تمام صفحه ال جی

همه چیز با آیفون ایکس شروع شد که شکاف بالای نمایشگر اذیت کننده شد و برخی برنامه‌ها و دیدن نوتیفیکیشن و ... را مشکل کرد تا اینکه اپل آپدیت نرم‌افزاری داد و بعدا قول داد شاید این مشکل را برای همیشه حل کند، هرچند این روزها سایر سازندگان به تقلا افتاده و دست به کپی کاری از اپل زده‌اند که نمونه آن زنفون 5 است که دیشب رونمایی شد.

این تِرِند به این زودی‌ها کنار گذاشته نمی‌شود چرا که «ال‌جی دیسپلی» اختراعی را به ثبت رسانده که در آن شاهد یک ماژول اسکرین تمام صفحه هستیم که به دلایل محدودیت، تنها جای اسپیکر برای مکالمه را در بالای آن می‌بینیم.

منهای این موضوع، شاهد یک اسکرین تمام صفحه هستیم که مشکل ناچ را برطرف می‌کند.

رویکرد خاص ال‌جی، تنها نصب یک حفره تقریبا گرد در بالای پنل است که اولویت با اسپیکر بوده و البته برخی فکر می‌کنند جای دوربین باشد. در این ثبت اختراع جزییات زیادی دیده نمی‌شود تا مثلا ابعاد و ... مشخص شود. برخی حدس می‌زنند ممکن است جی‌7 ال‌جی با این پنل عرضه شود اما از آنجایی که قرار است نمایشگر آیفون‌های 2018 اپل را ال‌جی تولید کند(دست کم دو آیفون از 3 آیفون 2018)؛ بعید نیست که این پنل تمام صفحه را روی گوشی‌های امسال ببینیم.


اختراع جدید ال جی

اختراع جدید ال جی
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir


 
 

پربیننده های این بخش

 
X