براساس آمار منتشرد شده میزان خودکشی دانشجویان ، بیشتر از افراد معمولی جامعه است

میزان خودکشی میان قشر دانشجو، بیشتر از افراد معمولی جامعه است

یکی از معضلاتی که هم اکنون در دانشگاه‌های سراسر دنیا وجود دارد، مسئله "خودکشی" دانشجویان است. در همین راستا، محققان این حوزه طی یک مطالعه دریافتند، تعداد دانشجویانی که خودکشی می‌کنند بیشتر از افراد معمولی در جامعه است.

این تحقیقات که در وبسایت "مرکز تحقیقات خودکشی" هنگ‌کنگ منتشر شده است، نشان می‌دهد که میزان خودکشی میان دانشجویان انگلستان، در 10 سال گذشته، 56 درصد افزایش یافته است.

در این مطالعات دانشمندان به این نتیجه رسیدند که میزان خودکشی میان قشر دانشجو، نسبت به افراد معمولی جامعه در انگلستان بیشتر است. به نحوی که میزان خودکشی افراد 15 تا 19 سال 5.9 درصد و در افراد 20تا 24 سال 10.4 درصد بوده است.

دکتر ریموند کووک از مرکز تحقیقاتی " پیشگیری از خودکشی" گفت:به طور کلی در انگلیس میزان خودکشی میان دانشجوان خانم، بیشتر از آقایان است.

ادوارد پینکلی از محققان سابق این تحقیق اظهار کرد، مسائل نگران کننده‌ای راجع به سلامت روانی دانشجویان وجود دارد زیرا به علت افزایش رکود اقتصادی، مشکلات روحی دانشجویان افزایش یافته است. وی افزود، تاکنون هیچ گونه تحلیل جامعی از میزان خودکشی دانشجویان انگلیسی وجود نداشته است و این برای اولین بار است که "خودکشی" دانشجویان با تحصیلات بالا، به یک مشکل جدی مبدل شده است.  

آنتونی سلدن، معاون دانشگاه "بکینگام" گفت: میزان خودکشی و اضطراب دانشجویان، با رفتار متفاوت ما با آنها در دانشگاه، کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد، حمایت بیشتر، آموزش بهتر و دادن اعتماد به نفس به دانشجویان موجب افزایش رفاه آنها و کاهش خودکشی خواهد شد.

قرار است ماه آینده، نتایج این یافته‌ها در مجمع سالانه انجمن بین‌المللی "پیشگیری از خودکشی" در نیوزلند ارائه شود.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: isna.ir


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X