سیمرغسیمرغ
entertainment-top-1
تازه ترین های بیشتر بدانیم

تعمیر لپ تاپ های شرکت اپل توسط تعمیرکاران متفرقه غیرممکن شد

تعمیر رایانه‌های مک توسط دیگران ناممکن شد

شرکت اپل تا بدان حد نگران دستکاری تولیداتش توسط اشخاص ثالث است که نه تنها نصب نرم افزارهای متفرقه را بر روی آنها دشوار کرده، بلکه تعمیر آنها را نیز توسط دیگران ناممکن کرده است.

این شرکت با افزودن یک نرم افزار جدید به رایانه های مک بوک پرو و آی مک پرو دستکاری سخت افزارهای مختلف را توسط تعمیرکارانی که وابسته به اپل نیستند ناممکن کرده است.

این نرم افزار تنها تعمیر و دستکاری بخش های حساس و کلیدی رایانه های یادشده را ناممکن می کند و در صورت بی توجهی کاربران به این مساله نرم افزار مذکور رایانه های اپل را از کار می اندازد تا آنها مجبور شوند برای تعمیر به نمایندگی های مجاز اپل مراجعه کنند.

از جمله بخش هایی که تعمیر آنها توسط نرم افزار مذکور کنترل می شود می توان به نمایشگر، صفحه کلید و صفحه تراک پد آن، مدارمنطقی یا پردازنده اصلی رایانه و مدار الکتریکی تاچ آی دی اشاره کرد.

نرم افزار یادشده Apple Service Toolkit ۲ نام دارد و تا زمانی که یکی از تعمیرکاران مورد تایید اپل تنظیمات لازم را بر روی آن اعمال نکند استفاده از رایانه های اپل برای کاربران ممکن نخواهد بود. اپل هدف از این تغییرات را ارتقای امنیت تولیدات خود عنوان کرده است.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: mehrnews.com


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
entertainment-left-2
 
X