سیمرغسیمرغ
entertainment-top-1
تازه ترین های بیشتر بدانیم

مرورگر کروم در سیستم عامل iOS یک جایگزین بسیار مناسب برای مرورگر اصلی شرکت اپل یعنی سفری به شمار می‌رود. ویژگی که در مرورگر کروم نیز وجود دارد و برای کنترل کودکان و جلوگیری از دسترسی آن‌ها به برخی وبسایت‌ها مفید است

چگونه سایت ها را در گوگل کروم iOS مسدود کنیم؟

در این مطلب قصد داریم به آموزش چگونگی جلوگیری از اجرای برخی وبسایت‌ها از طریق مرورگر کروم در سیستم عامل iOS بپردازیم. اگر از این مرورگر استفاده می‌کنید و می‌خواهید جلوی اجرا شدن برخی وبسایت‌ها را بگیرید، این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

اپل ویژگی‌های بسیار خوبی دارد که باعث می‌شود روند بلاک کردن یا بستن دسترسی مرورگرها به برخی لینک‌ها با سرعت بیشتری انجام پذیرد. البته باید به یاد داشته باشید که وقتی می‌خواهید جلوی اجرا شدن یک وبسایت را بگیرید، به طور خودکار سیستم جلوگیری از محتوای بزرگسال در iOS فعال می‌شود.

این اتفاق همه‌ی مرورگرها را محدود می‌کند و تنها روی گوگل کروم اعمال نخواهد شد.

گام اول: تنظیمات را باز کنید

گام دوم: روی گزینه‌ی اسکرین تایم بزنید و سپس Content & Privacy Restrictions را انتخاب کنید. اگر دارای یک رمز عبور Restrictions باشید باید آن را وارد کنید و سپس به مرحله‌ی بعد بروید. در غیر این صورت باید یک رمز عبور جدید ایجاد کنید. برای این کار باید گزینه‌ی Use Screen Time Passcode را بزنید و سپس رمز عبور را اعمال کنید.

گام سوم: روی گزینه‌ی Content Restrictions بزنید. اگر این گزینه را مشاهده نمی‌کنید ابتدا گزینه‌ی کنار Content & Privacy Restrictions را فعال نمایید.

گامل چهارم: گزینه‌ی Web Content را انتخاب کنید

گام پنجم: گزینه‌ی Limit Adult Websites را انتخاب نمایید. حالا در بخش پایین باید دو گزینه‌ی جدید مشاهده کنید که عناوین Always Allow و Never Allow‌ دارند.

گام ششم: گزینه‌ی Add Website زیر عنوان Never Allow را انتخاب کنید و سپس URL‌ و لینک وبسایتی که می‌خواهید جلوی اجرا شدنش را بگیرید، وارد نمایید. برای جلوگیری از اجرا شدن وبسایت‌های بیشتر کافیست مراحل گفته شده را مجددا تکرار کنید.

گام هفتم: مرورگر کروم را باز کرده و مطمئن شوید که وبسایت مورد نظر اجرا نمی‌شود.

لازم به ذکر است که راه دیگری برای جلوگیری از اجرا شدن وبسایت در مرورگر کروم وجود دارد که می‌توانید در صفحه‌ی مشابه با گام ششم آن را مشاهده کنید. در این بخش می‌توانید گزینه‌ی Allow Websites Only را انتخاب نمایید که همه‌ی وبسایت‌ها را به جز تعداد کمی از وبسایت‌های مناسب برای کودکان را محدود خواهد کرد.

شما با انتخاب این گزینه می‌توانید بعدها وبسایت‌های بیشتری به لیست سفید آن اضافه کنید تا دسترسی به آن‌ها نیز از طریق مرورگر کروم امکان پذیر شود.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
entertainment-left-2
 
X