شاید جالب باشد که بدانید چرا اینطور به نظر می رسد از والدین خود در همان سن, جوان تر به نظر می رسد

علت جوان تر به نظر رسیدن از والدین خود

اگر سراغ آلبوم های قدیمی خانوادگی تان بروید و نگاهی به عکس های دوران جوانی پدر و مادرتان بیندازید، با مقایسه ی خودتان در همان سن این سؤال برایتان پیش خواهد آمد که چرا آن ها در آن سن آنقدر جدی و بزرگ به نظر می رسیدند در حالی که شما هنوز جوان و شاداب هستید.

این مسأله دلایل مختلفی دارد و حقیقت آن است که نوع بشر نسل به نسل ظاهر جوان تری پیدا می کند. در ادامه درباره ی دلایل این مسأله صحبت خواهیم کرد.

سرعت پیری بیولوژیک در حال کاهش است

این فقط مفهوم پیری نیست که تغییر کرده. ۱۵۰ تا ۲۰۰ سال پیش یک شخص ۵۰ ساله را پیر می دانستند اما امروزه چنین شخصی میانسال تلقی می شود. حتماً تا به حال متوجه شده اید که بعضی در حوالی ۳۰ سالگی کمی موی سفید و چین و چروک پیدا می کنند، اما بعضی در همان سن مثل بچه مدرسه ای ها به نظر می رسند. علت این مسأله آن است که هر کسی ساعت بیولوژیک منحصر به خود را دارد که به ندرت با سن واقعی او مطابقت دارد. محققان آمریکایی به این نتیجه رسیده اند که پیری بیولوژیک (تغییرات فیزیولوژیک پیش‌ رونده و کاهش عملکرد بیولوژیکی بدن که به سالخوردگی منجر می‌ شود) در سال های اخیر سرعت کمتری پیدا کرده، به همین دلیل است که نسل های بعدی به مدت طولانی تری جوان باقی می مانند.

مصرف سیگار کمتر شده

طبق آمارها در سال ۲۰۱۰، از هر ۴ فرد زیر ۲۴ سال یکی به سیگار اعتیاد داشت. در سال ۲۰۱۵ این میزان به هر ۵ نفر رسید. در سال ۲۰۱۷ هم ۷۰ درصد افراد زیر ۲۴ سال هرگز سیگار را حتی امتحان نکرده بودند.

علت این مسأله تنها آن نیست که بسیاری از کشورها مصرف سیگار در مکان های عمومی را ممنوع کرده اند و قیمت سیگار هم افزایشی روز افزون داشته، بلکه هر چه می گذرد جوانان بیشتری به سبک زندگی سالم و مراقبت از سلامت خود روی می آورند. از آنجایی که سیگار یکی از عادت های موثر بر زیبایی است، حالا آدم ها ترجیح می دهند مصرف سیگار را کنار بگذارند تا جوانی پوست خود را از دست دهند.

زن ها در سنین بالاتری زایمان می کنند و به همین دلیل جوان تر به نظر می رسند

نتایج تحقیقات اخیر ثابت می کند زنان بعد از زایمان با سرعت بیشتری پیر می شوند. علت این مسأله فقط خستگی و اضطراب مداومی نیست که مشکل همیشگی ماه های اول بعد از به دنیا آمدن فرزند است، بلکه نگرانی های مادر از آینده ی فرزندش هم در این مسأله نقش دارد. طبق تحقیقات، بعد از زایمان، در بدن زنان تغییراتی در سطح سلولی رخ می دهد.

زنان حالا بلندپروازتر هستند. آن ها سعی می کنند زمان بیشتری را به شغل یا کسب و کار خود اختصاص دهند و بعد از آن تشکیل خانواده اولویت دوم آن ها است. به همین دلیل است که نشانه های بیرونی پیری بسیار دیرتر در آن ها ظاهر می شود.

سطح مراقبت های دندانی بالاتر رفته

میان وضعیت دندان ها و گردی صورت رابطه ای مستقیم وجود دارد. دندان ها و فک تکیه گاه گونه ها و لب ها هستند، به همین دلیل نبود دندان ها یا آسیب دیدن آن ها گردی صورت را برهم می زند. البته با بالا رفتن سن گونه ها دچار افتادگی و لب ها باریک تر می شوند که این ها تغییراتی طبیعی هستند. در عین حال، ناهنجاری های دندانی هم می توانند در شکل صورت تأثیر بگذارند. به همین دلیل است که مراجعه ی منظم به دندانپزشک می تواند به ما کمک کند فرم زیبای صورت خود را به مدت طولانی تری حفظ کنیم.

علم دندانپزشکی به قدری پیشرفت کرده که شما حالا می توانید هر نوع نقصی را که پدر و مادرتان چاره ای جز کنار آمدن با آن نداشتند را برطرف کنید. به علاوه، حالا اصلاحات دندانی نتایج ماندگارتری دارند چون علم پیشرفت بیشتری کرده و متخصصان از سواد بالاتری برخوردارند.

حالا بسیاری از محصولات دارای اس پی اف هستند

از یک طرف سال به سال به کیفیت و تنوع محصولات آرایشی و بهداشتی افزوده می شود و از طرف دیگر، مراقبت مناسب و منظم از پوست به یکی از برنامه های روزانه ی بسیاری از زنان تبدیل شده. در عین حال، فقط کرم های ضدآفتاب نیستند که فیلتر ضد آفتاب دارند و حالا بسیاری از محصولات از جمله کرم های مرطوب کننده، پرایمرهای آرایشی و حتی پودرهای آرایشی، دارای اس پی اف هستند. از آنجایی که در امان ماندن از پرتوهای درخشان خورشید باعث طولانی شدن عمر جوانی پوست می شود، ظاهر بسیاری از زنان امروزی هم به مدت طولانی تری جوان تر و شاداب تر باقی می ماند.گردآوری: گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: rooziato.com


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X