این آزمایش در شرایط مختلف صدایی مانند محیط ساکت، محیطی که موسیقی‌های مورد علاقه فرد پخش می‌شد، موسیقی‌هایی که فرد به آن‌ها علاقه نداشت، صدایی که...
 
محققان دانشگاه والز قابلیت به یاد آوردن موارد مختلف را در حضور صداهای گوناگون بررسی کردند. آن‌ها از 25 نفر از داوطلبان که بین 18 تا 30 سال سن داشتند خواستند تا لیستی از حروف را به ترتیب به خاطر بسپارند و سپس آن را به یاد بیاورند.
این آزمایش در شرایط مختلف صدایی مانند محیط ساکت، محیطی که موسیقی‌های مورد علاقه فرد پخش می‌شد، موسیقی‌هایی که فرد به آن‌ها علاقه نداشت، صدایی که عدد 3 را مرتب تکرار می‌کرد و صدایی که به طور رندوم اعداد مختلف را بازگو می‌کرد انجام شد.
این تحقیقات نشان می‌دهد شرکت کننده‌ها زمانی که به موسیقی گوش می‌دهند ، چه به آن علاقه داشته باشند یا نداشته باشند و یا هنگامی که به صدایی که اعداد را به صورت تصادفی تکرار می‌کرد گوش می‌کنند بدترین عملکرد را دارند. اما در عین حال افرادی که این کار را در محیط ساکت انجام می‌دادند بهترین نتیجه را گرفتند.
محققان معتقدند قابلیت به خاطر سپاری در هنگام گوش دادن به موسیقی ضعیف‌تر می‌شود. چرا که در این هنگام تغییر مداوم صدا و کلمات باعث بدتر شدن عملکرد این قابلیت می‌شود.
در دهه 1990 ادعا شده بود گوش دادن به موسیقی موتزارت باعث افزایش قابلیت‌های سه بعدی و فضایی می‌شود، اما چند تحقیق دیگر که بعدها انجام شد این نتایج را به همراه نداشت. اما به هر حال محققان معتقدند زمانی که شما به آهنگی که دوست دارید گوش می‌دهید حال شما بهتر شده و تهییج می‌شوید که باعث بهبود کارایی شما می‌شود.
به همین دلیل دانشمندان معتقدند بهترین حالت برای گوش دادن به موسیقی قبل از شروع به مطالعه است و در هنگام درس خواندن بهتر است محیط کاملا ساکت باشد.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: baztabonline.com
 
مطالب جالب دیگر:
آیا میشود در اینترنت ناشناس ماند؟!
عکس‌های فرزاد حسنی، پژمان بازغی، پوریا پورسرخ و ... در کنسرت موسیقی!
رونمایی از جنگنده فوق مدرن انگلیسی! (+عکس)
مردان در هنگامی که همسرشان در حال رانندگی است، چه احساسی دارند؟!
مردی که مجبور شد 2سال در یک تابوت زندگی کند!!
ضریب هوشی (IQ)، بازیگران و افراد مشهور چقدر است؟!
کشفی بسیار جالب درمورد تاثیر عشق برروی مغز!!
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X