جنجال کفش پاشنه بلند یک کارمند زن! + عکس
یک زن که تمایلی به پوشیدن کفش پاشنه بلند نداشت, از محل کارش اخراج شد و همین امر سوژه بسیاری از رسانه ها شده است

کفش پاشنه بلند کارمند زن

شرکتی در پایتخت انگلیس، یک کارمند زن را به دلیلی آنچه «نپوشیدن کفش پاشنه بلند» عنوان کرده از کار اخراج کرده است. این شرکت در توجیه این اقدام خود مدعی شده است که بر اساس آنچه در قرارداد با کارمندان زن این شرکت ذکر شده آنها موظفند با کفش پاشنه بلند سر کار حاضر شوند.

این شرکت در بیانیه‌ای که در این رابطه منتشر کرده عنوان کرده است که در حال بررسی کدهای یکسان‌سازی پوشش کارمندان شرکت هستیم که با ارزش‌هایی که در مرامنامه این شرکت آمده است هم‌راستا شوند.
خانم «نیکولا تورپ»، 27 ساله که به دلیلی پوشیدن کفش پاشنه تخت از این شرکت رانده شده است می‌گوید تاکنون هیچ مبلغی به عنوان حقوق از این شرکت دریافت نکرده است.

شرکت «پی‌دبلیو‌سی»(PWC)، کارمندان زن طرف قرارداد این شرکت را موظف کرده است که از کفش‌هایی با پاشنه دو تا چهار اینچینی (5-10 سانتی‌متر) برای حضور در سر کار استفاده کنند.


خانم تورپ درکنار کفشی که خودش می پوشید و کفش پیشنهادی شرکت

خانم تورپ درکنار کفشی که خودش می پوشید و کفش پیشنهادی شرکت

مسئول منابع انسانی شرکت در این رابطه گفته است: "خانم «تورپ» دستورالعمل‌های ما را در رابطه به نحوه پوشش برای حضور در سر کار مطالعه و امضا کرده است".
این درحالی است که شرکت «پی‌دبلیو‌سی»(PWC)،اذعان کرده است که نحوه لباس‌پوشیدن جزو سیاست‌های این شرکت نیست!
خانم «تورپ» اما با راه‌انداختن کمپینی علیه کارفرمایان خود سعی در مقابله‌به‌مثل کرده است؛ کمپین او تا به حال 66 هزار امضاء جمع کرده است.
 
وی همچنین دادخواستی را در این رابطه و برای جلوگیری از کارفرمایانی که کارمندانشان را مجبور می‌کنند، آنگونه که آنها می‌خواهند لباس بپوشند آماده کرده است.
دولت انگلیس به دادخواست‌هایی که بیش از 100 هزار امضاء داشته باشند رسیدگی می‌کند و در حال حاضر دادخواست این زن 27 ساله به بیش از 119‌ هزار امضاء رسیده و همچنان در حال افزایش است.
 
«تورپ» که از این اقدام کارفرمایان شرکت ناراحت بود، به بخش رادیویی «بی‌بی‌سی» لندن گفت"چه امروز که از کار اخراج شدم و چه روزی که برای نخستین‌بار وارد این شرکت شدم و درباره این رویکرد به من اطلاع داده شد شوکه شدم اما فکر نمی‌کردم که آنها تا این اندازه در امور شخصی افراد دخالت کنند".گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: tasnimnews.com