سیمرغسیمرغ
entertainment-top-1
تازه ترین های باور میکنی یا نه ؟

یک مرد 56 ساله به هپاتیت یی یا موشی مبتلا شده است

هپاتیت یی یا موشی چیست؟

تلویزیون هنگ کنگ گزارش داد برای نخستین بار در این منطقه، یک مرد 56 ساله به بیماری هپاتیت موشی مبتلا شده است.

از این بیماری به عنوان 'هپاتیت یی' یاد می‌شود که از طریق موش به این مرد سرایت کرده اما هنوز مشخص نشده که چطور چنین اتفاقی افتاده است.

دانشگاه هنگ کنگ خاطر نشان کرده این نخستین بار در جهان است که مردی به ویروس 'هپاتیت یی' از طریق موش مبتلا می‌شود و باید علت آن بررسی شود اما ظاهرا در اطراف خانه وی موش‌ها فراوان بوده‌اند.

او در ماه می(اردیبهشت) امسال از ناحیه کبد مورد جراحی قرار گرفت اما واکنش‌های فیزیکی او بخصوص در هنگام مصرف داروها عجیب بود و معمولی به نظر نمی‌رسد.
پزشکان در هنگ کنگ سپس شروع به گرفتن آزمایش‌های مختلف از این مرد کردند و نهایتا معلوم شد او به یک ویروس مبتلا شده که عمدتا در حیواناتی نظیر موش‌ها وجود دارد.

تحقیقاتی در این باره و در اطراف منزل وی صورت گرفته است که نشان می‌دهد موش‌ها این ناحیه را آلوده کرده‌اند و در برابر مواد کشنده مقاومت زیادی نشان داده‌اند.
بر اساس اعلام پزشکان فعلا این احتمال در نظر گرفته شده است موردی از این آلودگی به مواد غذایی و آشامیدنی این مرد هنگ کنگی راه یافته و او را آلوده کرده باشد.

آمار نشان می‌دهد که هر سال نزدیک به 20 میلیون نفر در سراسر جهان به 'هپاتیت' مبتلا می‌شوند که از طریق غذا و آب آلوده به انسان منتقل می‌شود.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: irna.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
entertainment-left-2
 
X