سیمرغسیمرغ
entertainment-top-1
تازه ترین های باور میکنی یا نه ؟

از این پس مسافرانی که قصد سفر به نیوزلند را دارند باید پسورد و رمز عبور خود را در اختیار مقامات این کشور قرار دهند

قانون عجیب نیوزیلند برای مسافران

مسافرانی که قصد سفر به نیوزیلند را دارند از این پس با قانون عجیبی که به تازگی در این کشور تصویب شده است، مواجه می‌شوند.

بر اساس قانون جدیدی که در نیوزیلند تصویب شده است از این پس مسافرانی که وارد این کشور می‌شوند باید رمز عبور تلفن همراه خود را در اختیار مقامات مرزی و ترمینال قرار دهند در غیر این صورت با جریمه ۲۵۰۰ پوندی مواجه می‌شوند.

تصویب این قانون به شدت از سوی گروه‌های حامی آزادی مدنی مورد انتقاد قرار گرفته است. به عقیده آن‌ها تصویب چنین قانونی تجاوز به حریم شخصی افراد است. این در حالی است که مقامات دولت نیوزیلند، تصویب این قانون را برای مقابله با ورود احتمالی عناصر وابسته به گروه‌های تروریستی ضروری می‌دانند.

این قانون که اوایل هفته جاری تصویب شد به مقامات گمرکی این اجازه را می‌دهد تا از مسافرانی که وارد نیوزیلند می‌شوند، درخواست کنند تا ضمن دریافت رمز گوشی تلفن همراه یا هر دستگاه الکترونیکی را که به همراه دارند، محتوا و اطلاعات آن‌ها را از نظر ارتباط با گروه‌های تروریستی بررسی کنند.

امتناع مسافران از انجام چنین کاری جریمه ۲۵۰۰ پوندی [۵ هزار دلار نیوزیلند]را برای آن‌ها به همراه خواهد داشت.

با این حال، کارشناسان بر این باورند که طبق این قانون جدید، مقامات گمرک نیوزیلند فقط می‌توانند به اطلاعات ذخیره شده در دستگاه دسترسی داشته باشند و امکان دسترسی به اطلاعات سرویس ابری [کلود]وجود ندارد.

توماس بیگل، رئیس شورای آزادی‌های مدنی نیوزیلند در این خصوص گفت: گوشی‌های هوشمند مدرن حاوی حجم زیادی از اطلاعات خصوصی شامل ایمیل ها، سوابق پزشکی، فیلم و عکس‌های شخصی هستند. اجازه به مقامات گمرکی برای بررسی دستگاه‌های الکترونیکی، تهاجم جدی به حریم شخصی افراد است.

در همین حال، سخنگوی گمرک نیوزیلند در توضیح این قانون گفت: انتقال اطلاعات از سیستم‌های مبتنی بر کاغذ به سامانه‌های الکترونیکی به این معنی است که مدارک ممنوعه هم اکنون به صورت الکترونیکی ذخیره می‌شوند.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع:  yjc.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
entertainment-left-2
 
X