سیمرغسیمرغ
entertainment-top-1
تازه ترین های باور میکنی یا نه ؟

شاهزاده خانم ژاپنی با ازدواجش با یک کارمند ساده بار دیگر باعث حیرت مردم ژاپن شد

شاهزاده ژاپنی با انتخابش جایگاه سلطنتی را از دست داد

مراسم ازدواج آیوکو خواهرزاده 28 ساله امپراتور ژاپن با یکی از کارمندان شرکت حمل و نقل این کشور برگزار شد و جنجال دوباره ای را در خانواده سلطنتی بوجود آورد؛ چراکه طبق سنت قدیمی خانواده امپراتوری ازدواج هر یک از اعضای خانواده با فردی معمولی باعث از دست دادن موقعیتشان در خانواده خواهد شد.

همانطور که  سال گذشته شاهزاده ماکو دختر بزرگ امپراتور ژاپن پس از ازدواج با یک کارگر ساده در سواحل توریستی، جایگاه سلطنتی خود را از دست داد.

عروس خانم به سبک قدیم و دوره «هی آن»کیمونو (لباس سنتی ژاپن) پوشید و موهایش را آراسته کرد اما لباس داماد کاملا اروپایی و به سبک غربی بود که این موضوع سوژه رسانه های ژاپنی شد.

آیوکو به مناسبت ازدواجش حدود 107 میلیون ین معادل 950 هزار دلار پاداش از خزانه دولتی دریافت کرد ولی با وجود رعایت آداب سنتی در نوع پوشش اما دیگر یک شهروند عادی محسوب می شود.

گفتنی است؛ در ژاپن زنان وارث امپراتور نیستند. برخلاف خاندان سلطنتی انگلیس یا دیگر کشورهای اروپایی، خانواده امپراتوری ژاپن بسیار کم در انظار عمومی ظاهر می شوند اگرچه، به طور عادی به سفرهای خارجی می روند و در مراسم و سنت های فرهنگی شرکت می کنند.


شاهزاده خانم در کنار داماد

شاهزاده خانم در کنار دامادگردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: yjc.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
entertainment-left-2
 
X