با کمک مطالب دوستان تان در شبکه های اجتماعی شخصیت شما لو می رود!
محققان به کمک پست هایی که دوستان نزدیک شما در شبکه های اجتماعی می کنند, می توانند بفهمند که شما چه عقیده ای دارید

نابودی حریم خصوصی شما توسط دوستانتان

محققان می‌توانند بفهمند شما چه پستی را روی شبکه اجتماعی منتشر خواهید کرد، حتی اگر آف باشید.

این پیش‌گویی 95 درصد درست از آب درمی‌آید حتی اگر کاربر موردنظر اکانتی هم نداشته باشد. حتماً می‌پرسید چگونه؟

بله از روی اکانت دوست شما و آنالیز مطالبی که دوست شما روی شبکه اجتماعی پست کرده، می‌توان عقاید و ایده‌های شما را حدس زد. درواقع حریم خصوصی شما روی شبکه‌های اجتماعی از روی پست‌های دوست شما نقض می‌شود و این کاری است پیچیده که شبکه‌های اجتماعی مانند توئیتر می‌توانند آن را انجام دهند.

محققان دانشگاه ورمونت و دانشگاه آدلاید می‌گویند روی شبکه‌های اجتماعی می‌توان از روی دوستان پیش‌بینی کرد چه مطلبی پست خواهد شد و پست مذکور تا 95 درصد هم درست از آب درمی‌آید.

تمام اطلاعات موردنیاز از روی اکانت یک دوست استخراج‌شده و پست‌ها به‌صورت آینه تصویری کاربر به 10 دوست نزدیک به کاربر تعمیم داده می‌شود.

نتیجه تحقیق مذکور در مجله Nature Human Behavior منتشرشده که از روی آنالیز 30.8 میلیون توئیت از 13905 هزار اکانت استخراج و با استفاده از یادگیری ماشین آنالیز شده است.

جیم باگرو از دانشگاه ورمونت می‌گوید حتی اگر سعی کنید حریم خصوصی خود را نگه‌داشته و از شبکه‌های اجتماعی به دورباشید، دوستانتان این حریم را به‌طور غیرمستقیم نقض کرده و از روی فهرست دوستان نزدیک می‌توان فهمید چه کسی چه ایده و عقیده‌ای دارد.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir