سوء استفاده از یک فیل نحیف و درحال مرگ واکنش های متعددی را به همراه داشته است

رفتار ظالمانه با فیلِ در حال مرگ

انتشار تصاویری از یک فیل نحیف که هر روز مجبور است در جشنواره های در حال برگزاری در سریلانکا رژه برود، انتقادات زیادی را در پی داشته است.

این فیل ماده هفتاد ساله تیکیری نام دارد که سوءتغذیه و لاغری بیش از حد، دنده ها و استخوان هایش را نمایان کرده است، ولی صاحبان این حیوان با پوشاندن و تزئین کردن، فیل را در رژه ها و جشنواره ها می برند به نحوی که ضعف جسمانی اش مشخص نمی شود.

در این جشنواره بودایی ها که به مدت ده روز در سریلانکا در حال برگزاری است، تیکیری در کنار شصت فیل دیگر به همراه نوازندگان و رقاصان رژه می رود.

این فیل اوایل هر شب تا اواخر شب به مدت ده شب متوالی در میان سر و صدا و آتش و دود رژه می رود. او هر شب در حالی که فردی نیز سوارش شده کیلومترها پیاده می رود. صاحبان این فیل با لباس های زیبا، نحیفی و واقعیت وحشتناکی که از آن رنج می برد را پوشانده اند و هیچ کس در میان آن همه شور و هیاهو بدن استخوانی و ضعیفش را نمی بیند.


سوء تغذیه شدید فیل 70 ساله

سوء تغذیه شدید فیل 70 ساله

یک بنیاد دفاع از حقوق حیوانات با اعلام اینکه تیکیری برای معبد دندان بودا در جزیره کندی کار می کند از مردم خواسته که برای پایان دادن به ظلم و ستم به این حیوان به نخست وزیر نامه بنویسند.

یک سازمان حفاظت از حیوانات برآورد کرده که سه هزار فیل در سراسر آسیا مورد استفاده های این چنینی قرار می گیرند که 77 درصد آنها ظالمانه شکنجه می شوند.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: fararu.com


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
 
X