تاثیر عجیب رنگ ها برروی اشتهای شما + رنگ های افزایش و کاهش دهنده اشتها
مطمئنا می دانید که رنگ های مختلف تاثیرات متفاوتی برروی اشتهای انسان دارند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم

هر رنگ چه تاثیری بر روی اشتها دارد؟

می‌خواهیم درباره رنگ‌های اشتها آور و ضد اشتها صحبت کنیم.

تاثیر رنگ‌ها بر روی اشتها؛ رنگ‌های افزایش دهنده اشتها

۱. سفید
دکوراتور‌ها می‌گویند اگر فضای اطرافتان الگو‌های بسیاری دارد و ذهنتان خسته می‌شود دور خود را با رنگ سفید پر کنید تا ذهنتان تازه شود. اما این چه ربطی به غذا دارد؟ غذا‌های سفید رنگ را به سادگی برمی داریم و فراموش می‌کنیم که کالری دارند.

به همین دلیل است که در خوردن میان وعده‌هایی مانند نان سفید و پاپ کورن زیاده روی می‌کنیم. البته این رنگ می‌تواند برای کسانی که دچار کمبود وزن هستند بسیار کارساز باشد.

۲. سبز
زیبایی طبیعت حاصل رنگ سبز است. سبز رنگ آرامش و آسودگی است. این رنگ با تازگی، خنکی، تمیزی و رشد در ارتباط است. سبز در مغز، بدن و روح هارمونی ایجاد می‌کند و ما را به یاد بهار و شروع مجدد می‌اندازد. وقتی غذایی سبز باشد آن را سالم می‌دانیم از این رو مغز با دیدن این رنگ اشتها را افزایش می‌دهد. خوردن غذا‌هایی که رنگشان سبز است باعث می‌شود فرد بدون داشتن احساس گناه مقدار زیادی غذا بخورد؛ بنابراین سبز نیز از رنگ‌های اشتها آور به حساب می‌آید.

 ۳. قرمز
شدت و قدرت این رنگ نه تنها باعث بالا رفتن فشار خون می‌شود بلکه سطح اشتها را نیز افزایش می‌دهد. اکثر محیط رستوران‌ها و … رنگ قرمز را دارند، چون سبب تحریک مردم به غذا خوردن می‌شود. با این حال امیدتان به رنگ قرمز را از دست ندهید می‌توانید از افزایش انرژی که رنگ قرمز ایجاد می‌کند در ورزش استفاده کنید. این یعنی هنگام انجام فعالیت‌های فیزیکی لباس قرمز رنگ استفاده کنید.

برخی باشگاه‌های ورزشی نیز دیوار‌های خود را به این رنگ در می‌آورند تا از آن به عنوان یک عامل برانگیزاننده برای ورزش بیشتر استفاده کنند.


تاثیر رنگ‌ها بر روی اشتها؛ رنگ‌های کاهش دهنده اشتها

۱. آبی
رنگ آبی طبیعتی آرامش بخش دارد. پژوهشگران معتقدند این رنگ تغییرات شیمیایی در بدن ایجاد می‌کند که آرامش بخش هستند و سوخت و ساز را کاهش می‌دهند. همچنین بررسی ثابت کردند آبی رنگی ضد اشتهاست. محققان می‌گویند رنگ آبی به این دلیل ضد اشتهاست که در طبیعت به ندرت یافت می‌شود (گوشت‌ها و گیاهان). برخی از متخصصان کاهش وزن توصیه می‌کنند افراد از بشقاب‌ها و ظروف غذاخوری آبی رنگ استفاده کنند.

حتی می‌توانید نوری آبی رنگ روی یخچال بدهید تا شب‌ها از دستبرد‌های شبانه به یخچال جلوگیری کند. افرادی هم که سعی دارند وزن خود را افزایش دهند تا جای ممکن نباید از ظروف آبی استفاده کنند و یا در فضا‌هایی غذا بخورند که به این رنگ هستند.

۲. قهوه ای، خاکستری و مشکی
همه این رنگ‌ها با کاهش اشتها در ارتباط هستند. به دلیل اینکه خاکستری و مشکی تصور کپک زدگی و خرابی را در ذهن فرد به وجود می‌آورند و قهوه‌ای نیز ذهن را به سمت سوختگی می‌برد. همه این موارد می‌توانند روی کاهش اشتها کمک کنند. حتما بخوانید: چطور برای ورزش و کاهش وزن به خودتون انگیزه بدید؟


تاثیر رنگ‌ها بر روی اشتها؛ رنگ‌هایی که می‌توانند به همه کمک کنند

۱. نارنجی

بسیاری از آموزش‌های جامع و جایگزین پزشکی از نارنجی به عنوان تقویت کننده انرژی استفاده می‌کنند. نارنجی رنگی مناسب برای انگیزه بخشی برای ورزش است. هنگام خواب لباس نارنجی بپوشید تا صبح‌ها هنگام دیدنش انرژی تان زیاد شود.

۲. بنفش

این طیف رنگ برای افرادی که دچار مشکل اختلال خواب هستند بسیار مناسب است. رنگ آمیزی دیوار‌های اتاق خواب به رنگ بنفش موجب تشویق فرد به خواب و آرامش گرفتن می‌شود. دفعه بعد که خواستید رخت خواب خریداری کنید رنگ بنفش را در نظر بگیرید. فراموش نکنید کمبود خواب موجب می‌شود بیشتر هوس غذا‌های شیرین و کربوهیدرات کنید.گردآوری: گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: bartarinha.ir