پیشگیری از سرطان با حذف ظروف پلاستیکی از آشپزخانه
 ظروف پلاستیکی در مقابل حرارت مواد شیمیایی مختلفی به خوراکی ها اضافه می کنند که منجر به عدم تعادل هورمونی و افزایش احتمال خطر ابتلا به سرطان های مختلف می شوند.

با حذف ظروف پلاستیکی از سرطان پیشگیری کنید

در عصر ما تقریبا همه افراد از همان بدو تولد در شرایطی رشد و زندگی می‌کنند که اطرافشان مملو از مواد و لوازم پلاستیکی است اما تقریبا هیچ‌گاه به تبعات منفی آن توجه نمی‌کنند.

اکنون وضعیت و محیط زندگی تغییر کرده است و دیگر بشر در جهانی پاک و سالم زندگی نمی‌کند. در محیط زندگی انسان‌ها مواد سمی وجود دارند؛ آبی که مصرف می‌شود، غذایی که خورده می‌شود و حتی هوای تنفسی آلوده است.

اگر جفت در رحم مادر مورد بررسی قرار گیرد مشخص می‌شود که بیش از ۳۰۰ یا ۴۰۰ ماده سمی در بدن مادر وجود دارد. وجود این مواد نشان می‌دهد که هر نوزادی با مواد سمی متولد می‌شود. درست است که امکان تغییر کامل محیط پیرامون زندگی وجود ندارد اما با اقداماتی می‌توان قرار گرفتن در معرض مواد سمی را کاهش داد.

سازمان غذا و داروی آمریکا تایید کرده است مواد پلاستیکی هنگامیکه در معرض حرارت قرار می‌گیرند ۵۵ تا ۶۰ ماده شیمیایی مختلف تولید می‌کنند. زمانیکه غذا داخل ظروف پلاستیکی گرم شوند، مواد شیمیایی مختلفی با مواد غذایی ترکیب می‌شوند. مصرف چنین خوراکی‌هایی موجب عدم تعادل هورمونی می‌شود و مشکلاتی را برای سلامتی از جمله خطر ابتلا به انواع سرطان‌ها را به همراه دارد.

همچنین می‌توان پیش از نوشیدن آب‌ بسته‌بندی، آب موجود در بطری‌های پلاستیکی به ظروف شیشه‌ای منتقل کرد. علاوه بر این لازم است مواد خوراکی در ظروف شیشه‌ای نگهداری شود.

 اگر می خواهید بیشتر بدانید : پلاستیک رفتار پسرها را زنانه‌ می‌کند!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : ظروف پلاستیک زرد شده را چگونه تمیز کنیم؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : ظروف پلاستیکی(پلاسکو) 2 هزار تومانی نخرید, خطرناک است!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : ستفاده از سفره های یکبار مصرف برای حمل نان مضر است؟این سفره ها را نخرید!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف, این ماده شیمیایی خطرناک را وارد ادرارتان می کند!  گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : isna.ir