دکتر محمد فاتحی، متخصص چشم گفت: افراد برای آنکه بتوانند عمل چشم جهت کاهش شماره چشم داشته باشند باید مواردی را بررسی کنند:

شرایط و بهترین سن برای عمل کاهش شماره چشم

دکتر محمد فاتحی، متخصص چشم گفت: افراد برای آنکه بتوانند عمل چشم جهت کاهش شماره چشم داشته باشند باید مواردی را بررسی کنند:

-سن:
سن یکی از ویژگی‌هایی است که باید به آن توجه کنند. افرادی که حداقل ۲۰ سال سن دارند و بالاتر از آن تا حدود سن ۵۰ می‌توانند نسبت به این عمل اقدام کنند. در افراد بالای ۵۰ سال به دلیل اینکه امکان ابتلا به آب مروارید و پیر چشمی افزایش می‌یابد، معمولا عمل جراحی چشم انجام نمی‌گیرد چرا که شماره چشم باز می‌شود و نیازمند عینک خواهد بود.


-شماره چشم:
شماره چشم افرادی که می‌خواهند عمل چشم داشته باشند باید در حد فاصل حداکثر شماره ۷ الی ۸ و برای افراد نزدیک بین حداکثر تا شماره ۴ تا ۵ و برای افرادی که آستیگماتیک هستند حداکثر شماره ۴ تا ۵ امکان انجام عمل جراحی وجود دارد.


- ثابت ماندن شماره چشم برای یک سال:
باید توجه داشت کسی که مایل به عمل جراحی چشم است باید صبر کند تا شماره چشم‌اش تا یک سال هیچ تغییر نداشته باشد و ثابت شود در این زمان با تصویربرداری از قرنیه چشم نسبت به مناسب بودن شرایط قرنیه و ضخامت آن اطمینان حاصل کرده و سپس نسبت به عمل اقدام می‌کنیم به طوری که قرنیه چشم نباید قوز قرنیه داشته باشد و ضخامت قرنیه باید برای عمل جراحی مناسب باشد.

بعد از جراحی امکان بازگشت شماره چشم وجود دارد؟

با انجام این عمل جراحی تا ۹۰ درصد احتمال بازگشت شماره وجود ندارد و تنها در صورتی که فرد مطالعه بالایی داشته باشد و از گوشی همراه مرتب استفاده کند امکان بازگشت شماره چشم وجود خواهد داشت.


بعد از جراحی برای پیشگیری از بازگشت شماره چشم باید چه کنیم؟

افراد هنگام مطالعه باید توجه داشته باشند که کتاب از چشم در حدود ۳۰ سانتی‌متر فاصله داشته باشد و مکان مطالعه از نور کافی برخوردار باشد.


گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:isna.ir 
 

 
X