قدرت و توان دست های شما می تواند احتمال ابتلای شما به بیماری های قلبی را نشان دهد. هر چه قدرت دستانتان بیشتر باشد احتمال ابتلا به بیماری های قلبی در شما کمتر است.

تعیین احتمال بیماری های قلبی با قدرت دست ها

بر اساس تحقیقات تازه مشخص شده هرقدر قدرت و توان دستهای شما بیشتر باشد، احتمال ابتلایتان به بیماری‌های قلبی و عروقی کمتر است و عملکرد قلبتان نیز بهتر خواهد بود.  محققان دانشگاه کوئین‌مری در بریتانیا در پی انجام مطالعه‌ای جدید متوجه شده‌اند خون با جریان بهتر و بیشتری در بدن افرادی پمپاژ می‌شود که دستهای قوی‌تری دارند.

ارتباط بیماری های قلب با قدرت دستان

مطالعات پیشین نیز ارتباط بین برآورد خطرات بروز مشکلات قلبی-عروقی، میزان مرگ‌ومیر، و دیابت را با توانایی دستها نشان داده بودند اما این مطالعه جدید که جزئیات بیشتری از آن در مجله PLOS ONE منتشر شده، تاکید کرده است امکان واردکردن فشار قدرتمندتر در دست، قلب را با شرایطی روبرو می‌سازد که از آن با عنوان remodelling یا بازسازی عضلاتی قلب یاد می‌شود. چنین عملکردی نشانه رنج و زحمت کمتر قلب هنگام مواجهه با استرسهایی چون فشار خون بالا یا بروز حمله قلبی است.

به گفته استفن پترسن، استاد دست‌اندرکار این تحقیق، مطالعه درباره جامعه آماری ۴۶۰۰ نفره نشان داد قدرت دست و توان بالای واردکردن فشار بر اجسام، با داشتن عملکرد و سلامت بهتر قلب مرتبط است و می‌توان از آن به عنوان روشی در شناسایی افرادی بهره برد که با خطر بالای بیماریهای قلبی طی زندگی خود روبرویند.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : کدام قلب درد واقعا درد قلبی است؟!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : علت تپش قلب ناگهانی و درمان آن

اگر می خواهید بیشتر بدانید : روشهای تشخیص بیماری قلبی(1) گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: salamatonline.ir


 
 
 

 
X