با تزریق ژل ضد التهاب به مفاصلی که درگیر آرتریت شده اند می توان علایم این بیماری را سرکوب نمود. 

دانشمندان موفق به ساخت هیدروژلی برای درمان آرتریت شدند

محققان موفق به ساخت هیدروژلی شده اند که به مفاصل ملتهب تزریق می شود و به محض عود آرتریت التهابی و تشدید علایم، داروی لازم در محل مورد نظر آزاد می شود.

آرتریت (التهاب مفاصل) به التهاب دردناک در ناحیه مفاصل گفته می شود که یکی از بزرگترین معضلاتی است که افراد به مرور زمان و با گذشت سن با آن مواجه می شوند.

به گزارش پایگاه خبری مدیکال ساینس،استئوآرتریت (آرتروز)، آرتریت روماتویید، آرتریت عفونی، ورم مفاصل پسوریاتیک و نقرس، پنج گروه عمده آرتریت محسوب می شوند. معمولا آرتریت روماتویید و ورم مفاصل پسوریاتیک دو نوع التهابی این بیماری محسوب می شوند که به صورت دوره ای با تشدید علایم بیماری همراه هستند.

درمان آرتریت با هیدروژل کاهش دهنده التهاب

مطالعات محققان دانشگاه بریگهام و بیمارستان زنان در آمریکا نشان می‌دهد انواع عود کننده آرتریت گزینه مناسبی برای درمان هستند و با همین رویکرد هیدروژل جدیدی ساخته اند که به مفاصل ملتهب تزریق می‌شود. هیدورژل ماده ای نرم و انعطاف پذیر است که داروهای مناسب با آن ترکیب می‌شود و به محل مورد نظر تزریق می شود.

مزیت این روش در این است که به محض عود بیماری و تشدید علایم، دارو توسط هیدروژل آزاد می‌شود و علایم کاهش می یابد. محققان در تلاشند تا این دستاورد را برای آزمایش های بالینی آماده کنند.نتایج این مطالعه در نشریه Nature Communications منتشر شده است.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : ابتلا به آرتریت روماتوئید با باکتری های موجود در شیر

اگر می خواهید بیشتر بدانید : 10 چیز که موجب آرتریت نمی شود گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : irna.ir


 
 
 

 
X