تحریک نقاط فشاری خاص می تواند روی فیبرهای نورون در مغز و سیستم عصبی محیطی اثر بگذارد و تنش و فشاری که باعث ایجاد سر درد می شوند را از بین ببرد

نقاط فشار برای درمان انواع سر درد

هیچ چیز بدتر از سررد نمی تواند روز شما را خراب کند. در طب سنتی چینی و طب فشاری که هزاران سال است برای کنترل درد مورد استفاده قرار می گیرد نقاطی وجود دارد که با فشردن آن ها می توانید سردرد خود را درمان کنید و از مصرف داروهای مسکن و عوارض جانبی آن ها بی نیاز شوید.

به گفته پل رابینسون Paul Robison، متخصص طب سوزنی در واشنگتن، با پیشرفت علم بیشتر و از قبل به این نتیجه می رسیم که تحریک نقاط فشاری خاص می تواند روی فیبرهای نورون در مغز و سیستم عصبی محیطی اثر بگذارد.

بر اساس تئوری، تحریک اعصاب خاص می تواند منجر به پاسخ فیزیولوژیکی مانند انتشار اندورفین endorphins ( مسکن های طبیعی بدن ) دوپامین dopamine و سروتونین serotonin ( هورمون های احساس خوب ) در بدن شود. از طرفی منجر به انبساط عروق خونی و بهبود گردش خون و ریلکس شدن عضلات شود در نتیجه تنش ایجاد شده در بدن از بین رفته و بدن به تعادل می رسد و درد شما از بین می رود.

بیشتر بدانید : برای درمان سردرد به جای قرص از این اسانس ها استفاده کنید!!

بیشتر بدانید : انواع سردرد و درمان آن

بیشتر بدانید : درمان سردرد به طور طبیعیدرمان سردرد تنشی و درد فک با فشار نقطه SI 19

درمان سردرد تنشی و درد فک با فشار نقطه SI 19

از برجستگی جلوی حفره گوش شروع کنید و حدود 2 و نیم سانتی متر انگشتتان را به سمت جلو بکشید. فکتان را باز و بسته کنید، باید احساس کمی فشار داشته باشید. انگشت وسط و اشاره و حلق را روی همین نقطه گذاشته بر خلاف جهت عقربه های ساعت به صورت دایره ای کوچک ماساژ دهید. به آرمی انگشتتان را به سمت خط فک پایین بیاورید.


درمان درد بالای سر با فشار نقطه DU 20

درمان درد بالای سر با فشار نقطه DU 20

این  نوع سر درد اغلب ناشی از استرس است. انگشتان وسط خود را روی بالاترین نقطه سر خود فشار دهید و به صورت دایره های کوچک بچرخانید و به آرامی به هر دو سرف جمجمه خود به سمت گوش ها حرکت کنید.


درمان سردرد پشت چشم با فشار نقطه Yuyao

درمان سردرد پشت چشم با فشار نقطه Yuyao

از انگشت های اشاره خود استفاده کرده و داخل گوشه ابروی خود را فشر دید. 3 دقیقه به این فشار ادامه دهید سپس رها کنید. 3 تا 5 بار این حرکت را انجام دهید.


درمان درد سینوس با فشار نقطه LI 20 و DU 24

درمان درد سینوس با فشار نقطه LI 20 و DU 24

برای تسکین درد سینوس گونه ها دو طرف تیغه بینی را با انگشت شصت و اشاره فشار دهید. 3 بار تکرار کنید.

برای درمان درد سینوس پیشانی دو انگشت اشاره خود را در وسط و بالای پیشانی قرار داده و به صورت دایره های کوچک ماساژ دهید و آرام به سمت پایین و دو طرف پیشانی به سمت گوش ها حرکت کنید. در بسیاری از موارد در همان شروع کار سردردتان تسکین پیدا می کند.


درمان سردرد های کلی با فشار نقطه LI 4

درمان سردرد های کلی با فشار نقطه LI 4

همه نقاط موثر فشاری برای درمان سر درد روی سر شما قرار ندارد. نقطه ای که بین انگشت اشاره و شصت شما قرار دارد می تواند برای درمان سردردهای کلی مورد استفاده قرار بگیرد. انگشت شصت و اشاره را از هم باز کنید تا به شکل L در بیاید و نقطه تقاطع دو خط ایجاد شده را ماساژ دید.


درمان سردرد گیجگاهی با فشار نقطه GB 1

درمان سردرد گیجگاهی با فشار نقطه GB 1

مردم به طور طبیعی زمانی که تحت استرس قرار می گیرند این کار را انجام می دهند. انگشت وسط خود را با فشار کمی در دو طرف سر و قسمت بیرونی چشم قرار دهید و با حرکات آرام و دایره ای ماساژ دهید. اگر سر دردتان به دلیل کم خوابی یا استفاده زیاد از صفحه نمایش است دایره ماساژ را را به سمت بالا و جلو بکشید ولی اگر سر دردتان به دلیل فشار فیزیکی است به سمت پایین و عقب بکشید.


تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X