آب آوردن ریه یکی از مشکلاتی است که باید بلافاصله مورد بررسی و درمان قرار بگیرد که در ادامه به علت و علائم آب آوردن ریه اشاره می شود

 علایم آب آوردن ریه چیست؟ مشکل قلبی دارم و احتمال  داده اند، ریه هایم آب آورده است.

آب آوردن ریه، عارضه ای است که بر اثرتجمع  مایع اضافی در ریه ها به وجود می آید.این مایع در کیسه های هوایی ریه ها جمع می شود و تنفس را دشوار می سازد. علت آب آوردن ریه می تواند ناشی از قلب یا ریه ها باشد.در اغلب موارد، مشکلات قلبی علت ورم ریوی هستند. البته این مایع به دلایل دیگری هم می تواند در کیسه ها جمع شود.

 برخی از این دلایل عبارت است از: ذات الریه، قرار گرفتن درمعرض مواد سمی و دارویی، تروما در قفسه سینه و ورزش در ارتفاعات.آب آوردن ریه به طور ناگهانی (ورم ریوی حاد)، یک وضعیت اورژانسی محسوب می شود و نیاز به مراقبت پزشکی دارد. گاهی این بیماری موجب مرگ بیمار می شود، اما اگر زود درمان شود می توان فرد بیمار را نجات داد. درمان آب آوردن ریه بسته به علت به وجود آمدن بیماری در افراد مختلف، متفاوت است.

 نفس تنگی شدید که با فعالیت یا دراز کشیدن بیشتر می شود،  احساس خفگی ناگهانی که با دراز کشیدن بدتر می شود،  خس خس صدا یا نفس نفس زدن،  پوست سرد و چسبناک،  اضطراب، بی‌قراری و ترس،  سرفه همراه با خلط که گاهی خونی هم هست،  لب های بنفش،  ضربان شدید قلب،  صدای خس خس وار،  بیدار شدن هنگام خواب شب همراه با سرفه که با نشستن بهتر می شود. 

اضافه وزن ناگهانی، ورم پاها،  خستگی شدید، ریه های شما دربردارنده کیسه های هوایی انعطاف پذیری به نام آلوئول است. با هر نفس این کیسه ها اکسیژن را جذب و دی اکسید کربن آزاد می کند.البته در شرایط خاصی آلوئول ها به جای هوا پر از مایع می شود و از جذب اکسیژن در جریان خون جلوگیری می کند. بعضی از عوامل در این موضوع دخالت دارد، اما بیشتر دلیل آب آوردن ریه به وضعیت قلب بر می گردد. درک ارتباط بین قلب و ریه ها می تواند به فهمیدن این مسئله کمک کند.


بیشتر بدانید : علایم سرطان ریه که کمی عجیب به نظر می رسند

بیشتر بدانید : بهترین غذاها برای داشتن ریه سالم و تنفس راحت

بیشتر بدانید : تضمین سلامت ریه با 7 قدم موثر

بیشتر بدانید : خطر سرطان ریه در کمین همه؛ حتی غیرسیگاری‌ها


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: khorasannews.com


 
 

 
X