علائم سکته مغزی که در نماینده مجلس آلمان ظاهر شد چه بود؟
سکته مغزی یکی از آن مشکلاتی است که روز به روز سن بروز آن در کاهش کاهش است، در این مطلب به نشانه های سکته مغزی اشاره می شود

 سکته مغزی دارای چه نشانه هایی است؟

هفدهم آبان ماه خبر سکته نماینده مجلس آلمان روی خروجی سایت های خبری قرار گرفت . تکلم نامفهوم و لرزش دست علایمی بود که دیگران را به واکنش واداشت . علایمی که هنگام سکته مغزی به سراغ همه می آید  و اگر اطرافیان متوجه آن شوند می توانند کمک کنند . این موضوع وقتی اهمیت بیشتری می یابد که بدانیم سن سکته مغزی کاهش یافته و ممکن است هنگامی که از عرض خیابان عبور می کنیم جوانی در کنارمان به زمین بیفتد و سکته کند.

بیشتر بدانید : علت های باورنکردی سکته مغزی که از آنها بی خبر هستید

چنان چه مشاور معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد؛ مهم‌ترین چالش ما در این زمینه آگاهی مردم از علایم سکته مغزی و مراجعه سریع آن ها به مراکز درمانی به‌ویژه از طریق اورژانس است. سالانه  ۱۰۰ هزار مورد سکته مغزی اتفاق می افتد. نکته مهم دیگر این است که سکته مغزی همچنان به عنوان علت مهم و اصلی ناتوانی‌ها در کشور شناخته می‌شود.


کاهش سن سکته مغزی

هم اکنون سکته‌های مغزی در سنین ۴۰ سال و در بعضی موارد زیر ۴۰ سال هم دیده شده است. البته این روندی است که در دنیا اتفاق افتاده و سن سکته مغزی کاهش یافته است، اما در ایران به شکل ملموسی پایین آمده است که دلیل آن هم سبک زندگی اعم از تغذیه ناسالم، مصرف چربی و نمک، فست‌فود و تحرک بدنی ناکافی است.


اصلی‌ترین علایم سکته مغزی

مهم ترین علائم سکته مغزی عبارتند از: 

  • نامتقارن شدن صورت
  • ضعف یک‌طرفه در دست یا پا
  •  اشکال در تکلم 

افراد با مشاهده این علایم باید در کمتر از چهار ساعت بیمار را به مرکز درمانی برسانند.  بهترین مسیر رساندن بیمار به بیمارستان نیز از طریق اورژانس است. 

اگر در کمتر از چهار ساعت بتوانیم بیمار سکته مغزی از نوع بدون خون ریزی‌دهنده را به بیمارستان برسانیم، حتما می‌توانیم اقدامات خیلی خوبی برایش انجام دهیم.

مردم زمانی که علایم سکته مغزی را دیدند، فکر نکنند  یک عارضه محدود و زودگذر است، بلکه باید به سرعت به اورژانس مراجعه کنند تا در آن جا مطمئن شوند.


بیشتر بدانید : انواع سکته مغزی، سکته ایسکمیک و سکته هموراژیک

بیشتر بدانید : چگونه عوارض بعد از سکته مغزي را کاهش دهيم

بیشتر بدانید : پیشگیری از سکته مغزی با تغییر چند عادت ساده


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/ealth
منبع: khorasannews.com