تتت


 ویروسHPV می‌تواند باعث زگیل یا سرطان ناحیه ژنیتالیال زنان و آلت تناسلی در مردان و همچنین مقعد، حلق و دهان در هر دو جنس شود

 وقتی عامل بروز سرطان،ویروس HPV می باشد

ویروس HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی بیش از ۱۵۰ نوع زیر گروه دارد که تعدادی از آن‌ها در ناحیه مقعدی، تناسلی، حلقی و دهانی باعث ایجاد بیماری‌های خوش خیم و بدخیم می‌شود، اما با تزریق واکسن این ویروس می‌توان از بسیاری از این بیماری ها جلوگیری کرد.

این ویروس می‌تواند باعث زگیل یا سرطان ناحیه ژنیتالیال زنان و آلت تناسلی در مردان و همچنین مقعد، حلق و دهان در هر دو جنس شود. محققان بین‌المللی در پژوهشی جامع پی برده‌اند که آلوده شدن به ویروس HPV حتی برای مردان نیز به‌شدت خطرناک است و می‌تواند به بروز سرطان پروستات بینجامد.

ویروس‌های پاپیلومای انسانی یا به‌اختصار HPV ها، گروه شناخته‌شده‌ای از ویروس‌ها هستند که باعث بروز سرطان دهانه رحم می‌گردند. ولی تحقیقات اخیر دانشمندان نشان داده است که این ویروس‌ها می‌توانند در بروز سرطان پروستات در مردان نیز نقش داشته باشد.

در بیماران با سرطان مرتبط با HPV در ناحیه آلت، مقعد، گردن رحم و دهان درمان های متعددی شامل شیمی درمانی، پرتودرمانی وجراحی مانند سرطان در دیگر نواحی بدن توصیه می شود. هرچند انتخاب شیوه درمانی براساس مشورتی است که بین شما و پزشک تان انجام می شود و به نوع سرطان و میزان پیشرفت آن بستگی دارد.

بیشتر بدانید : اهمیت تزریق واکسن HPV + چند بار باید واکسن HPV بزنیم؟

بیشتر بدانید : سرطان دهانه رحم، خطرناک و قابل پیشگیری، لطفا بخوانید

بیشتر بدانید : ویروس hpv چیست؟ + راههای انتقال ویروس hpv

بیشتر بدانید : پیشگیری از سرطان با 11 قانون مهم

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:sinapress.ir

 
 
 

 
X