آیا بعد از انجام عمل آب مروارید بینایی افراد بر میگردد؟
آب مروارید یک بیماری بسیار شایع می باشد که معمولا با عمل جراحی درمان می شود و عمل آن عوارض زیادی ندارد

بعد از عمل آب مروارید بینایی برمی گردد؟

کاتاراکت یا آب مروارید یک علت شایع اختلال بینایی در افراد مسن و شایع ترین علت نابینایی در جهان است که خوشبختانه درمان پذیر است.

شیوع آب مروارید با سن افزایش می یابد به طوری که در افراد کمتر از 65 سال شیوع کمتر از 5 درصد و در افراد بالای 75 سال تقریبا شیوع 50 درصدی دارد.

هنگامی که آب مراورید باعث کاهش کارآیی بینایی شود، به حدی که فرد نتواند فعالیت های روزمره اش را انجام دهد، در آن هنگام می تواند تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

امروزه جراحی آب مروارید یک عمل سرپایی است که با بی حسی موضعی( بدون بیهوشی) با برش های کوچک به همراه کارگذاری عدسی درون چشمی انجام می گیرد. در نتیجه بازگشت بینایی سریع است.

بیش از 90 درصد بیمارانی که تحت عمل جراحی آب مروارید قرار می گیرند اگر مشکل چشمی دیگری نداشته باشند، بینایی خود را بدست می آورند تا با کیفیت خوبی زندگی کنند.

عوارض جراحی آب مروارید نیز کمتر از یک درصد است. مهمترین این عوارض گلوکوم- ورم قرنیه و انفصال شبکیه است. همچنین در تعدادی از کسانی که تحت عمل کاتاراکت قرار می گیرند، ممکن است پس از چند ماه تا چند سال کدورت کپسول خلفی عدسی پدید آید که به راحتی با لیزر برداشته می شود و مجددا دید بهبود پیدا می کند.

بیشتر بدانید : از کجا بفهمیم آب مروارید داریم؟

بیشتر بدانید : جلوگیری از آب مروارید, خشکی چشم و ماکولا با این مواد غذایی

بیشتر بدانید :  آیا آب مروارید فقط با عمل جراحی درمان می شود؟+چه زمان باید عمل کرد؟

بیشتر بدانید : چه كسانی زودتر آب مروارید می‌گیرند؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :sinapress.ir