پاییز همیشه فصل گیجی سال محسوب می‌شود. از جمعه های تابستان، ناهار خوردن در هوای آزاد، تعطیلات آخر هفته در سواحل خبری نیست و دوباره ...
 

 

پاییز همیشه فصل گیجی سال محسوب می‌شود. از جمعه های تابستان، ناهار خوردن در هوای آزاد، تعطیلات آخر هفته در سواحل خبری نیست و دوباره به مدرسه و جان کندن‌ها بر می‌گردیم.

 در حقیقت، پاییز را دوست دارم. یک کمی‌ استرس به من کمک می‌کند تا سخت تر و بهتر کار کنم. بعلاوه وقتی که من کارها را چک می‌کنم احساس ماهر بودن می‌کنم. اما اخیرا بعد از مطالعه تحقیقات مربوط به ژن ها، کروموزم ها و سرطان، نسبت به استرس گرایش مثبت پیدا کرده‌ام.

 همه ما در بدن یک ژن کلیدی داریم که رشد تومور را فرو می‌نشاند، و وقتی که مقدار کورتیزول هورمون استرس بالا می‌رود، ژن حمله‌کننده به سرطان تحت الشعاع قرار می‌گیرد و به تومور اجازه می‌دهد تا به آسانی رشد کند. فرو نشاندن استرس سطح کورتیزول را پایین می‌آورد و به ژن حمله کننده به تومور اجازه فعالیت می‌دهد و شما به سلامت زندگی می‌کنید.

 بنابراین من بر استرس غلبه میکنم و به کارم در پاییز ادامه می‌دهم و راه‌های کنترل تنش را می‌آموزم.

 نفس های عمیق بکشید.

دست خود را روی شکم خود قرار دهید و هوا را از طریق بینی فرو برده و از طریق دهان بیرون بدهید، با این کار سبب کشیدگی امواج مغز می‌شویم و احساس آرامش می‌کنید. خود من با این کار تصور می‌کنم که انرژی خوب استنشاق می‌کنم.

 فیلم های کمدی تماشا کنید.

خندیدن ناحیه‌ای از مغز را که مسئول خلق و خو می‌باشد فعال می‌کند و از فعالیت نواحی استرس مغز جلوگیری می‌کند. تماشای یک فیلم طنز ضربان قلب را در افراد بزرگسال 20درصد افزایش می‌دهد. در حقیقت روزانه 15 دقیقه بلند خندیدن، باعث کاهش 2 کیلو وزن در سال می‌شود.

 برای خودتان شعر بخوانید یا حتی کلمات و جملات مثبت بیان کنید.

مثلا با خود بگویید من زندگی را دوست دارم و هر وقت احساس سر درگمی‌ و خستگی می‌کنید این جمله را بگویید. چون که این جمله به شما کمک می‌کند تا به خاطر بیاورید با داشتن خانواده و یک شغل چقدر خوش شانس هستید. خود من با گفتن جمله:من زندگی را دوست دارم-احساس خوبی پیدا می‌کنم و هرگز از روی عمد خانواده، کار و فرزندانم را ترک نمی‌کنم. حتی هر موقع که مسابقه فوتبال با جلسات کاری و موعد روزنامه مورد علاقه‌ام همزمان می‌شود. من زندگی را دوست دارم، نفس می‌کشم و لبخند می‌زنم.

 

 
تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
 www.seemorgh.com/health
 
 
مطالب پیشنهادی:
 به سادگی از زندگی لذت ببرید!!
پنج باور نادرست درباره استرس
تاثیر فشارهای روانی بر عملکرد افراد
سرطان سینه
 
 
 
 
 
 
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X