خطر حمله قلبی در افرادی که به تازگی عزیزی از دست داده اند، در 30 روز پس از مرگ همسر و یا کسی که خیلی دوستش می داشته اند و وابستگی عاطفی زیادی به وی داشته اند، دوچندان می‌شود.

پس از از دست دادن عزیزان و فوت اطرافیان و کسانی که دوستشان دارید، آسیب های روحی زیادی را تحمل خواهید کرد.می خواهیم به برخی از آسیب های این واقعه روی قلب و عروق اشاره کنیم. برهیچ‌کس پوشیده نیست که، تجربه از دست دادن اعضای خانواده و نزدیکان، سخت و غیرقابل توصیف است و شوکی که از مشاهده چنین حادثه‌ای به وجود می‌آید، تا مدت‌ها فرد را دچار مشکل می‌کند، این موضوع خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها از جمله افسردگی، تنش، اضطراب و اختلالات قلبی عروقی را به شدت افزایش می‌دهد.

اگر فرد فوت شده همسر و شریک زندگی و فردی نزدیک باشد، به مراتب صدمات این فاجعه بیشتر می‌شود. تحقیقات نشان داده است که، بر اثر بوجود آمدن فشارهای روانی شدید پس از تجربه تلخ مرگ یکی از نزدیکان، تا یک سال خطر ابتلا به ضربان‌های غیرعادی قلب و حمله قلبی به شدت افزایش می‌یابد. اگر سابقه بیماری قلبی وجود داشته باشد، نامنظم شدن ضربان قلب، سبب نارسایی های قلبی و ایست و حمله قلبی می‌شود که می‌تواند به راحتی جان افراد را بگیرد. علاوه بر این، نتایج تحقیقات متعددی نشان داده است که، خطر حمله قلبی در این دسته از افراد در 30 روز پس از مرگ همسر و یا کسی که خیلی دوستش می داشته و وابستگی عاطفی زیادی به وی داشته است، دوچندان می‌شود.


گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:hidoctor.com 
 

X