میگرن را چطور در موقعیت های مختلف مدیریت کنیم؟
میگرن گاهی تحت تاثیر عوامل محیطی قرار می گیرد و باید تحت کنترل باشد، در ادامه به چند نکته مهم در باره میگرن اشاره می شود

پیشگیری از بروز میگرن با چند نکته موثر

پروفسور چارلز فیلیپن Charles Flippen استاد رشته عصب‌شناسی بالینی دانشکده پزشکی UCLA و از اعضای آکادمی عصب‌شناسی آمریکا، راهکارهایی برای کنترل میگرن ارائه کرده است. در ادامه به مواردی اشاره می شود که به کار بستن آن‌ها می‌تواند برای بیماران بسیار مفید باشد:

  • خود را بیش‌ازحد خسته و درگیر کارهای روزمره نکنید.

  • در زندگی خود آرامش و تعادل داشته باشید.

  • آب کافی بخورید. در هر شرایطی آب موردنیاز بدنتان را بنوشید. در فصول گرم سال، تعریق زیاد است و در فصول سرد سال نیز اتمسفر خشک‌تر می‌شود بنابراین نوشیدن آب را افزایش دهید.

  • داروهای میگرن خود را در دسترس داشته باشید و هنگام شروع حمله میگرنی به‌سرعت آن‌ها را مصرف کنید زیرا این داروها تنها زمانی مؤثر خواهند بود که طی ۲۰ تا ۲۵ دقیقه ابتدایی شروع میگرن مصرف شوند.

  • هنگام مسافرت از اضطراب و عصبی شدن بپرهیزید.اگر نسخه اصلی پزشکتان برای میگرن را در اختیار ندارید، از داروهای مسکن عمومی مانند ایبوبروفن استفاده کنید، کمی بخوابید و پیشانی‌تان را با کمپرس آب‌، خنک کنید.

migrain,میگرن

بیش از یک‌سوم افراد مبتلابه سردردهای میگرنی پیش از حملات میگرنی نشانه‌های آن را دریافت می‌کنند که می‌تواند شامل نوعی اختلالات دیداری، حسی، زبانی یا حرکتی باشد که نشان می‌دهد سردرد به‌زودی آغاز خواهد شد.


بیشتر بدانید : عوارض میگرن و بیماری هایی که بر اثر میگرن به آن دچار می شوید

بیشتر بدانید : چه چیزهایی میگرن را بدتر می کنند؟

بیشتر بدانید : روش های درمان موثر میگرن


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : sinapress.ir