اگر دچار مشکلات کبدی هستید یا می خواهید مراقب سلامت کبد باشید نباید از این 6 ماده غذایی غافل شوید

 

خوراکی های تضمین کننده سلامت کبد

بیمارانی که دچار مشکلات کبدی هستند باید مواد غذایی مناسبی مصرف کنند تا به کمک این دسته از مواد غذایی سلامت بدنشان تضمین شود.

کبد مهمترین قسمت بدن است و اگر به آن توجه نکنیم دچار عارضه‌های بسیاری می‌شویم در اینجا به معرفی برخی از مواد غذایی می‌پردازیم که می‌توانند کبد را از ابتلا به سرطان و چرب شدن در امان نگه دارند.

بیشتر بدانید : پاکسازی کبد در صورت مشاهده این نشانه ها

بیشتر بدانید : سلامت کبد را با رعایت چند نکته مهم تضمین کنید


تضمین سلامت کبد با قهوه

دانه های قهوه

قهوه سرشار از آنتی اکسیدان است و همانطور که می‌دانید آنتی اکسیدان برای کبد بسیار مفید است و التهابات بدن را کاهش می‌دهد، با نوشیدن قهوه می‌توان از ابتلا به کبد چرب یا سرطان پیشگیری کرد.

بیشتر بدانید : تضمین سلامت کبد با مصرف متعادل قهوه


تضمین سلامت کبد با چای

یک استکان چای کمر باریک

چای سبز و سیاه آنزیم‌های بدن را افزایش می‌دهد، آنزیم‌ها دشمن اصلی سرطان کبد و بیماری کبد چرب هستند.
 

تضمین سلامت کبد با  گریپ‌فروت

گریپ فروت

گریپ فروت آنتی‌اکسیدان فراوانی دارد و سبب تقویت کبد می‌شود؛ همچنین به دلیل آنزیم‌های بسیاری کهدر آن وجود دارد التهابات کبدی کاهش پیدا می‌کند و مکانیسم بدن افزایش می‌یابد.
 

تضمین سلامت کبد با بلوبری

بلو بری

خانواده تمشک‌ها مخصوصا بلوبری آنتی‌اکسیدان بسیاری دارد و کمک می‌کند تا کبد از مشکلات و بیماری‌ها در امان بماند، همچنین به کمک این میوه سیستم ایمنی بدن تقویت می‌شود.
 

تضمین سلامت کبد با انگور

انگور

تحقیقات مختلف نشان داده‌اند که انگور منبع خوبی از انواع ویتامین‌هاست و سلامت بدن را تضمین می‌کند، مصرف انگور طی یک ماه می‌تواند درصد قابل توجهی از بیماری کبد چرب را کاهش دهد.
 

تضمین سلامت کبد با سبزیجات

سبزی‌هایی مانند بروکلی سم‌زدای طبیعی هستند و آنزیم فراوانی دارند، این سبزی‌ها کمک می‌کنند تا بدن از ابتلا به انواع بیماری‌هایی که مرتبط با کبد هستند در امان بمانند و میزان گردش خون کبد هم افزایش پیدا کند.

بیشتر بدانید : عادت های خوب که به کبد کمک می کند گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : yjc.ir


 
 
 

X