سیب خواص بسیار زیادی دارد با یکی از این خواص که مفید بودن آن برای روده است در این مطلب آشنا میشویم

سیب بخورید تا روده ای سالم داشته باشید

نتایج یک پژوهش جدید نشان داد که بخشی از خاصیت سیب برای حفظ سلامتی انسان، مربوط به باکتری‌های مفید موجود در آن و مجموعه‌هایی است که در روده انسان تشکیل می‌دهند.

بررسی‌های انجام شده از وجود بیش از ۱۰۰ میلیون باکتری در یک سیب حکایت دارد که برخی از آن‌ها نقش مهمی در حفظ سلامت محیط روده یا میکروبیوم، ایفا می‌کنند.

«باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌های موجود در غذایی که می‌خوریم، کلنی‌هایی گذرا در روده ما تشکیل می‌دهند. با توجه به اینکه فرآیند پخت و پز اغلب میکروب‌های روده را از بین می‌برد، بنابراین میوه‌ها و سبزیجات خام از مهمترین منابع این میکروب‌ها به شمار می‌آیند.»

گام بعدی شناسایی و تایید این امر است که تنوع میکروبیوم موجود در غذا تا چه اندازه به تنوع در میکروبیوم روده و ارتقای سلامتی می‌انجامد.

روزی اطلاعاتی از قبل میکروبیوم و آنتی‌اکسیدان های موجود در محصولات تازه بر روی برچسب‌های مواد خوراکی در سوپرمارکت‌ها، نمایش داده خواهد شد.

محققان در بخش دیگری از تحقیقات خود در این باره، باکتری‌های موجود در سیب‌های فروشگاهی را با باکتری‌های موجود در نمونه‌های ارگانیک مقایسه کردند. اگرچه تعداد باکتری‌ها در هر دو گروه از سیب‌ها یکسان بود، باکتری‌های موجود در سیب‌های ارگانیک متنوع‌تر و متعادل‌تر بودند، عاملی که باعث می‌شود این سیب‌ها نسبت به سیب‌های فروشگاهی سالم‌تر و خوشمزه‌تر باشند.

باورها بر این است که تنوع در میکروبیوم کلید سلامت روده بوده و نتایج تحقیقات محققان نیز از تنوع بیشتر باکتری‌های موجود در سیب‌های ارگانیک حکایت دارد.


بیشتر بدانید : مشخصات افرادی که به سرطان روده بزرگ مبتلا می شوند

بیشتر بدانید : غذاهایی که برای روده مضرند

بیشتر بدانید : التهاب حاد روده :از چه غذاهایی باید پرهیز کرد و چه غذاهایی را باید در الویت قرار داد؟


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:sinapress.ir


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X