حفظ سلامت قلب در زمستان با این آنزیم
 قلب مهم ترین عضو بدن که در زمستان به دلیل سرد شدن هوا به مراقبت بیشتری نیاز دارد، در اینجا پیشنهادی برای حفظ سلامت قلب در زمستان به شما می شود

محافظت از قلب در زمستان 

حفظ سلامت قلب برای لذت بردن از یک زندگی طولانی و سالم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مراقبت از این اندام در فصل زمستان اهمیت بیشتری دارد، زیرا خطر حملات قلبی طی ماه های سرد افزایش می یابد. یکی از موادی که برای سلامت قلب توصیه می شود.

آنزیم کیو است که در تمام سلول های بدن به ویژه در قلب، کبد، کلیه و لوزالمعده از اسید آمینه تیروزین ساخته می شود و نقش مهمی در تولید انرژی داخل سلولی آن ها دارد. 

برای سنتز این ماده در بدن به چندین کوفاکتور از جمله ویتامین های B12, B6, B2، اسید فولیک ، نیاسین پانتوتنیک اسید و ویتامین C نیاز است. توانایی تولید کوآنزیم Q10 در بدن با افزایش سن کاهش می یابد.

جذب کوآنزیم Q10 موجود در غذا (یا مکمل ها) از روده باریک و تحت تاثیر حضور غذا انجام می شود، یعنی با معده خالی، کمتر و به همراه غذای چرب، بیشتر جذب می شود.

منیزیم هم یکی از مواد معدنی است که به سلامت قلب کمک می کند.نتایج یک بررسی که شامل چندین مطالعه است نشان می دهد که از سطوح پایین منیزیم می توان به عنوان یک پیش بینی کننده خوب برای بیماری قلبی استفاده کرد.در حقیقت، سطوح پایین منیزیم با موارد زیر پیوند خورده است:

  • فشار خون بالا
  • کلسترول زیاد
  • سخت شدن سرخرگ ها
  • تشکیل پلاک در سرخرگ ها


بیشتر بدانید : جوان سازی رگ های خونی با آنتی اکسیدان Q10

بیشتر بدانید : آنزیم کیو 10 چیست و چه فوایدی برای سلامت دارد؟

بیشتر بدانید : رابطه مغز و سلامت قلب در چیست؟

بیشتر بدانید : سلامت قلب و عروق را با این آنتی اکسیدان طبیعی تضمین کنید

بیشتر بدانید : بیماری های قلبی، تهدید اصلی سلامت

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: asriran.com