میگرن بیماری مزمنی است که درمان پذیر نیست و لازم است از آن پیشگیری شود، در این مطلب یک روش پیشگیری برای میگرن معرفی می شود

با طب سوزنی از میگرن پیشگیری کنید

به گفته محققان، شواهد خوبی وجود دارد که نشان می‌دهد طب سوزنی راهکار درمانی بسیار مؤثری برای میگرن است.

"وی وانگ"، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه هیوژانگ، در این باره می‌گوید: "درحال حاضر داروهای پیشگیرانه به افراد مبتلا به میگرن‌های مکرر کمک می‌کند اما بسیاری از بیماران به خوبی به این داروها واکنش نشان نمی‌دهند و بسیار هم نمی‌خواهند آنها را مصرف نمایند."

بیشتر بدانید : درمان فوری میگرن با ماساژ روغن اسانس نعنا

بیشتر بدانید : طب سوزنی چیست و چگونه بیماری ها را درمان می کند

بیشتر بدانید : عوارض میگرن و بیماری هایی که بر اثر میگرن به آن دچار می شوید

این مطالعه شامل ۱۴۷ بیمار با میانگین سنی ۳۷ سال بود. هیچ یک قبلاً تحت طب سوزنی قرار نگرفته بودند و از آنها خواسته شد در طول مطالعه، هیچ مُسکنی مصرف نکرده و درمان‌های دیگری هم شروع نکنند.

به مدت ۸ هفته، شرکت کنندگان یا ۲۰ جلسه طب سوزنی واقعی در نقاط درست دریافت کردند؛ یا ۲۰ جلسه تحت طب سوزنی غیرواقعی در نقاط نادرست قرار گرفتند؛ یا مراقبت‌های معمولی از جمله توصیه‌های برای سبک زندگی و خودمدیریتی برایشان اعمال شد.

در طول ۱۲ هفته، افراد گروه دریافت کننده طب سوزنی واقعی، در هفته‌های ۱۳ تا ۱۶، ۱.۴ روز کمتر دچار سردرد شدند و در هفته‌های ۱۷ تا ۲۰، تقریباً دو روز کمتر دچار حمله میگرنی شدند.

نتایج نشان می‌دهد طب سوزنی منجر به کاهش بسیار قابل توجه در تعداد دفعات روزهای وقوع حمله میگرن می‌شود.

محققان برانجام تحقیقات بیشتر به منظور پی بردن به دوام مدت زمان تأثیرات پیشگیرانه طب سوزنی در بیماران میگرنی تاکید دارند.


بیشتر بدانید : رفع چین و چروک صورت با طب سوزنی

بیشتر بدانید : کدام ویتامین ها برای پیشگیری از میگرن مفید هستند؟

بیشتر بدانید : تاثیر میگرن بر رابطه جنسی چگونه است؟


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: mehrnews.com


 
 

X