همه ما تاکنون در مورد ضررهای امواج مختلفی که در اطرافمان هست شنیده ایم؛ در این مطلب در مورد تاثیرات امواج ماکروفر بر روی مادر باردار و جنین صحبت می کنیم

 آیا استفاده از مایکروویو باعث بیش فعالی در کودکان می شود؟

امواج موسوم به اشعه غیریونیزه کننده میادین مغناطیسی (MF) در پیرامون همه انسان‌ها وجود دارند. این امواج از برج‌های مخابراتی تلفن همراه، سیم‌های برق فشاربالا، وسایل الکترونیکی، دستگاه‌های وایرلس و سیگنال‌های بلوتوث ساطع می‌شوند. مطالعات قبلی نشان داده اند که این اشعه‌ها با ریسک ابتلاء به سرطان و سایر مشکلات پزشکی مرتبط هستند.

بیشتر بدانید : نشانه های بیش فعالی در کودکان

بیشتر بدانید : چگونه از اثرات مضر مایکروفر در امان بمانیم؟

بیشتر بدانید : غذاهایی مخصوص کودکان بیش فعال

دکتر دی کان لی، سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه تحقیقاتی بنیاد کایسر کالیفرنیا، در این باره می‌گوید: "زنان بارداری که نگران تأثیر MF بر سلامت جنین و نوزادشان هستند باید تا حدامکان از قرارگیری در معرض این اشعه‌ها خودداری نمایند."

به گفته وی، "بهترین راهکار حفظ فاصله مناسب از منابع تولید کننده MF است."

تیم تحقیق دریافت کودکان مادرانی که در معرض میزان بالا MF در طول بارداری شأن بودند بیش از دو برابر دیگر کودکانی که مادرشان کمتر در معرض این نوع اشعه‌ها بوده اند با خطر ابتلاء به اختلال بیش فعالی روبرو هستند.

محققان دریافتند این ارتباط در مورد موارد شدیدتر ابتلاء به اختلال بیش فعالی و سایر مشکلات ایمنی نظیر بیماری آسم و درماتیت آتوپیک (التهاب پوست) قوی‌تر است.

میزان تشعشعات خطرناک از 1.3 milligray شروع می‌شود.

به گفته محققان میزان افزایش قرارگیری در معرض تشعشعات MF در طول چند دهه اخیر در افزایش نرخ ابتلاء به برخی بیماری‌ها نظیر اختلال بیش فعالی، اوتیسم و سرطان روده نقش داشته است اما هنوز هیچ دلیل قاطعی برای این روند صعودی وجود ندارد.


بیشتر بدانید : آیا پخت با مایکروویو ضرر دارد؟

بیشتر بدانید : درمان بیش فعالی با دارو و یا بدون دارو؟

بیشتر بدانید : علائم بیش فعالی در بزرگسالان

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: mehrnews.com


 
 
 

X