چطور در مسافرت با کرونا مقابله کنیم؟
کرونا یک بیماری شایع در این روزها که همگی سعی در پیشگیری از ابتلا به آن داریم، اما مسافرت رفتن یکی از مهم ترین عوامل انتقال این ویروس است که در ادامه به راهکارهایی برای پیشگیری از آن اشاره می شود

پیشگیری ازکرونا در سفر

اگر به هر دلیلی نمی توانید سفر خود را لغو کنید، برای جلوگیری از ابتلا به کرونا  نیاز به رعایت برخی نکات بهداشتی دارید اولین توصیه این است که از هر سفر غیرضروری بپرهیزید.

بیشتر بدانید : آیا با باز کردن پنجره ماشین کرونا وارد ماشین می شود؟

در صورت داشتن علایم شبیه کرونا از قبیل تب یا سرفه از رفتن به مسافرت پرهیز کنید. در صورت مشاهده افراد با علایمی از قبیل تب و سرفه حتما مکان خود را عوض و از تماس با آنان خودداری کنید.

به طور مداوم دست های خود را با آب و صابون یا مایع بشویید. به گفته سازمان جهانی بهداشت شست‌وشوی دست‌ها در هر یک ساعت راهی تضمین شده برای پیشگیری از ابتلا به کرونا خواهد بود.

از لمس چشم‌ها، بینی و دهان خود به خصوص با دست آلوده پرهیز کنید. بلافاصله بعد از هر سرفه ماسک تان را درآورید و با رعایت اصول بهداشتی آن را دور بیندازید.

در طول سفر حتما از غذا‌های پخته استفاده کنید و از مصرف غذا‌های خام مانند گوشت کبابی ، جگر، کباب، جوجه‌کباب و تخم مرغ عسلی پرهیز کنید.

اگر از خودروی شخصی برای سفر استفاده می‌کنید تمام نکات بهداشتی را هنگام بنزین زدن به یاد داشته باشید و رعایت کنید.بعد از تماس  دست ها با کارت پرواز و بلیت حتما دست‌های خود را با محلول‌های ضدعفونی کننده بشویید و کارت‌ها را با الکل ضدعفونی کنید. در صورت امکان از پذیرایی هواپیما و اتوبوس استفاده نکنید و اگر خیلی احساس گرسنگی کردید با همراه داشتن الکل، بسته بندی خوراکی‌ها را تمیز کنید.

بیشتر بدانید : کرونا و علائم آن از فرق سر تا نوک پا

بیشتر بدانید : آیا با باز کردن پنجره ماشین کرونا وارد ماشین می شود؟

بیشتر بدانید : آیا گلاب خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد و کرونا را از بین می برد؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: yjc.ir