با ماسک زدن بی خیال فاصله گذاری اجتماعی نشوید
 برای اینکه بتوانیم از خود در برابر این ویروس محافظت کنیم باید نکات زیادی را رعایت کنیم و فکر نکنیم با ماسک زدن امنیت کامل داریم ما باید ماسک بزنیم و همچنین فاصله اجتماعی را رعایت کنیم

 هم ماسک بزنید هم فاصله خود را با یکدیگر رعایت کنید

 استفاده از ماسک موجب شده تا بسیاری از افراد توصیه‌های مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند چرا که احساس راحتی بیشتری هنگام نشستن یا ایستادن در کنار یکدیگر دارند.

به گفته محققان انگلیسی، برخی افراد در صورتِ استفاده از ماسک، فاصله فیزیکی لازم را از افرادی که ماسک به صورت دارند رعایت نمی کنند.

در این بررسی مشخص شد برخی افراد که معتقدند استفاده از ماسک در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر است بیشتر احتمال دارد در برخورد با افرادی که ماسک به صورت دارند، فاصله فیزیکی را رعایت نکنند.

پزشکان انگلیسی تاکید کردند: به طور کلی استفاده از ماسک می تواند خطر شیوع بیماری کووید-۱۹ را کاهش دهد اما این امر نباید موجب شود که افراد احساس امنیت بیشتری کرده و خطرات دیگر از جمله کاهش فاصله فیزیکی با دیگران را نادیده بگیرند.

متخصصان انگلیسی متذکر شدند درصورتیکه دولت‌ِ این کشور به دنبال آن است تا انتقال ویروس را به حداقل برساند، لازم است دستورالعمل‌های خود را به طور شفاف ارائه دهد.

به گزارش اسکای نیوز، به گفته محققان ماسک، جایگزینِ فاصله گذاری فیزیکی نیست بلکه این دو فاکتور باید همزمان با هم بکار گرفته شود تا در مهار همه‌گیری موثر باشد.

بیشتر بدانید : ماسک زدن و نکاتی بسیار مهم که باید رعایت کنید

بیشتر بدانید : ویروس کرونا با پشه و سایر حشرات منتقل می شود؟

بیشتر بدانید : نکات بهداشتی و مهم برای پیشگیری از انتقال کرونا در نانوایی ها

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:isna.ir