این دمنوش هارا بخورید تا سیستم تنفسی شما تقویت شود
 یکی از علائم مهم کرونا مشکلات تنفسی است که با خوردن برخی دمنوش ها می توان سیستم تنفسی خود را تقویت کرد

 3 دمنوش برای تقویت سیستم تنفسی در دوران کرونا

ابتلا به کووید-19 می‌تواند با مشکلات تنفسی مختلفی برای بیماران مبتلا همراه باشد. حتی اگر به کووید-19 مبتلا شده و آن را پشت سر گذاشته باشید، باز هم ممکن است در ساعاتی از روز دچار سرفه‌های ناگهانی، تنگی نفس یا خس‌خس سینه شوید.

از این‌رو توصیه می‌کنیم که بهترین دمنوش‌ها برای تقویت سیستم تنفسی را بشناسید تا بتوانید هم در صورت ابتلا به حساسیت پاییزی و هم در صورت ابتلا به کووید-19 از آن‌ها استفاده کنید.

 دمنوش زنجبیل

زنجبیل برای کاهش التهاب در بدن، تنظیم قند خون و برطرف کردن حالت تهوع موثر است. مصرف روزانه دمنوش زنجبیل می‌تواند به کاهش شدید التهاب در سیستم تنفسی کمک و علایم تنگی نفس، سرفه و احساس سوزش یا خس‌خس سینه و گلو را برطرف کند.

روش تهیه دمنوش زنجبیل 

می‌توانید یک تکه زنجبیل تازه را همراه با حدود یک بند انگشت چوب دارچین داخل  آب جوش بریزید و 20 دقیقه اجازه دهید تا این دمنوش روی حرارت غیرمستقیم دم بکشد. سپس آن را با مقداری عسل و لیموترش تازه میل کنید.

 چای سبز

چای سبز سرشار از انواع آنتی‌اکسیدان‌هاست و مصرف منظم آن می‌تواند علاوه بر کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری‌های قلبی، باعث بهبود شرایط تنفسی در بیماران مبتلا به مشکلات تنفسی شود.

 روش تهیه دمنوش چای سبز 

می‌توانید چای سبز را مانند چای سیاه دم کنید و روزانه یک تا دو فنجان از آن را همراه با مقداری عسل بنوشید.

 دمنوش شیرین‌بیان

از زمان‌های قدیم ریشه شیرین‌بیان برای درمان بیماری‌های مختلفی ازجمله آسم و آلرژی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. شما هم می‌توانید این روزها از دمنوش شیرین‌بیان برای بهبود سیستم تنفسی در شرایط شیوع کرونا کمک بگیرید.

 روش تهیه دمنوش شیرین بیان

مصرف روزانه بیش از یک فنجان دمنوش شیرین‌بیان می‌تواند عوارضی برای بدن در پی داشته باشد. برای تهیه دمنوش شیرین‌بیان بهتر است که مقداری از ریشه شیرین‌بیان را داخل 240 میلی‌لیتر آب جوش بریزید و 10 تا 20 دقیقه اجازه دهید تا دمنوش شما آماده مصرف شود.

بیشتر بدانید : چرا شب ها نباید چای سبز بنوشیم؟

بیشتر بدانید : چای سبز برای چه افرادی مضر است ؟

بیشتر بدانید : سم زدایی ریه با چند دمنوش

بیشتر بدانید : ویتامین های مهمی که با ویروس کرونا مقابله می کنند!

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com