انحراف انگشت شصت پا مشکلی شایع است که باید درمان شود در غیر این صورت مشکلات زیادی را می تواند برای شما به وجود بی آورد

 چگونگی درمان انحراف شصت پا

انحراف انگشت شست پا به سمت انگشتان دیگر، مشکلی است که بسیاری افراد از آن رنج می‌برند. در حالت عادی معمولا انگشتان به سمت جلو هستند، اما به طور کلی انگشت شست پا به سمت انگشتان دیگر مقدار کمی انحراف دارد؛ وقتی که این انحراف زیاد شود در دراز مدت می‌تواند اختلالاتی مانند آرتروز انگشت شست پا را ایجاد کند.

 این مشکل معمولا علل ژنتیکی و اکتسابی مثل پوشیدن کفش‌های جلو تنگ دارد که شست پا را تحت فشار زیاد قرار می‌دهد و باعث تمایل آن به سمت انگشتان دیگر می‌شود.

 شدت آرتروز در دراز مدت ممکن است فرد را تحت عمل جراحی قرار دهد که در واقع کمک خوبی به این مشکل نمی‌شود؛ چرا که مفصل از بین خواهد رفت و فرد را در راه رفتن با اختلال رو به رو می‌کند؛ بنابراین بهتر است در همان ابتدا که متوجه انحراف شست پا شدید از راهکار‌های درمانی مانند پد‌های لای انگشت استفاده کنید.

توصیه می‌شود برای درمان این اختلال، حتما با فیزیوتراپیست مشورت کنید تا با ارائه و آموزش تمرین‌های مناسب، به تسریع بهبود شما کمک کند. در واقع این نوع تمرینات بسیار ساده هستند که کشش انگشت شست در جهت مخالف انگشتان دیگر و تقویت عضلات انگشت شست صورت می‌گیرد.

 به تعویق انداختن درمان انحراف انگشت شست پا ممکن است در دراز مدت باعث درد‌های شدید و اختلالات دیگر شود؛ بنابراین توصیه می‌کنیم در اسرع وقت نسبت به درمان ‌این مشکل اقدام کنید همچنین در انتخاب کفش مناسب بیشتر دقت داشته باشید.

بیشتر بدانید : ناخن پا چه بیماری هایی را برملا می کند؟

بیشتر بدانید : علت درد وحشتناک ضربه خوردن به انگشت پا

بیشتر بدانید : گرفتگی انگشت پا چه دلایلی دارد + درمان گرفتگی انگشتان پا

بیشتر بدانید : علت ورم پا زنگ خطر برخی بیماری هاست!

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:yjc.ir

 
 
 

X