متناسب بودن ماسک با صورتتان مهم تر از جنس آن می باشد
 ماسک فعلا بهترین راه پیشگیری از کرونا است اما دقت کنید که ماسک متناسب با صورتتان گزینه بهتری است تا ماسکی با جنس بهتر

 ماسک متناسب با صورتتان تهیه کنید

محققان با مطالعه اثربخشی انواع ماسک‌های صورت دریافتند که برای ایجاد بهترین محافظ در برابر کووید ۱۹، متناسب بودن ماسک با صورت، به اندازه جنس ماسک یا حتی بیشتر از آن، مهم است.

گروهی از محققان دانشگاه کمبریج انگلستان، کارآمدی انواع مختلف ماسک صورت را مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند به منظور حفاظت بهتر در مقابل کووید ۱۹، اندازه ماسک مطابق با صورت ،به اندازه جنس ماسک مهم است یا حتی اهمیت اش از آن بیشتر است. محققان مجموعه آزمایش های مربوط به اندازه ماسک روی صورت را انجام دادند و دریافتند که وقتی ماسک‌های با عملکرد بالا به درستی روی صورت قرار نگیرند، عملکرد خوبی ندارند و بهتر از ماسک پارچه‌ای عمل نمی‌کنند.

پاندمی کووید ۱۹ ماسک‌های مناسب صورت را به یک بخش حیاتی از تجهیزات حفاظتی برای کارمندان مراقبت‌های بهداشتی و شهروندان تبدیل کرده است. اهمیت استفاده از ماسک صورت در کاهش روند شیوع ویروس اثبات شده است. «یوجینا اوکلی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما می‌دانیم اگر مهر و موم خوبی بین ماسک و صورت فرد استفاده کننده وجود نداشته باشد، قطرات زیادی از قسمت بالا و دو طرف ماسک نشت می‌کنند و بسیاری از افرادی که عینک می‌زنند به خوبی از این موضوع آگاهی دارند.»

محققان با مطالعه روی انواع ماسک‌ها متوجه شدند که درصورت قرارگرفتن دقیق ماسک روی صورت، ماسک‌ها قادر به فیلتر بیش از ۹۵ درصد ذرات موجود در هوا هستند.

بیشتر بدانید : چگونه استفاده از ماسک را قابل تحمل تر کنیم

بیشتر بدانید : استفاده همزمان از دو ماسک ایمنی را بالا می برد

بیشتر بدانید : پزشکان برای محافظت از خود در برابر کرونا این 9 کار را انجام می دهند!

بیشتر بدانید : با ریشه شیرین بیان از کرونا پیشگیری کنید

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:mehrnews.com